• Kteří trenéři se budou v sezoně 2023-24 starat o mládežnické klubové výběry?

  Klub HC Tábor zveřejnil v úvodu tohoto týdne podobu trenérského obsazení u svých mládežnických výběrů. Hlásí několik novinek, sympatický nástup mládí z domácích zdrojů a v neposlední řadě také potřebné početní obohacení. Více »

   
 • Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka

   

  Neplánovaným zpestřením sezonního finiše se stala pro mladé kohouty účast na víkendovém dorosteneckém Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vzpomínkový turnaj na tragicky zesnulého českého reprezentanta a mistra světa z roku 2010 měla původně hrát pražská Sparta, ta se však z účasti omluvila a pořadatelé oslovili právě Tábor. Mladičký tým od Jordánu výzvu přijal a zajímavý čtyřzápasový test absolvoval. Na body v něm nakonec nedosáhl a obsadil pátou příčku.

  Více »

   
 • OBRAZEM: Dorostenci zachránili extraligu. Jaký byl jejich nezapomenutelný den?

   

  Více »

   
 • Díky, pánové! "Parta na odpis" zachránila pro Tábor dorosteneckou extraligu!

  Nemaj na to... Je to beznadějný... To je ale bída...! Když táborští dorostenci zakončili čtrnáctidílný program extraligové základní skupiny bez jediné výhry a se třemi body na kontě za tři porážky v prodloužení, bylo by každému líto vyhodit za sázku na ně byť jen pověstnou zlámanou grešli. Teď je sobota 8. dubna, krátce po dvacáté hodině večerní a táborská parta se vrací ze Sokolova se záchranou nejvyšší soutěže v kapse. Nadstavbový únik ze sestupových spárů, vyřazení Chomutova v sérii o všechno, ba ani čerstvý úspěch v baráži nejsou cennější než zadostiučinění, které všichni členové týmu cítí. Po vyčerpávající sezoně udrželi pro Tábor extraligu dorostu a nám všem nezbývá než tleskat vestoje! Gratulujeme, kluci!!! Více »

   
 • OBRAZEM: Poslední duel ročníku 2022/23 na táborském ledě. A drž se, Litvínove!

   

  Čtvrteční utkání baráže o dorosteneckou extraligu mezi domácími kohouty a Litvínovem (0:1) učinilo pomyslnou tečku za soutěžním ročníkem 2022-2023 v Táboře. Zda bylo minimálně pro příští sezonu i posledním extraligovým zápasem u Jordánu, o tom rozhodne vývoj sobotní barážové derniéry. Klíč k táborské záchraně last minute jsme již avizovali. Už jistý vítěz baráže z Litvínova musí v odpoledním domácím střetnutí porazit Vsetín v normální hrací době a Táborští zakončit sezonu večerním tříbodovým ziskem v Sokolově. Alespoň jeden z těchto zápasů navíc musí skončit více než jednobrankovým rozdílem ve skóre. Pokud se tato kombinace promění v realitu, zůstane v Táboře extraliga dorostu i pro příští mistrovskou sezonu. Více »

   
 • Nula, nic, zmar, smutek... Dorostencům zatarasil cestu k bodům jediný gól soupeře

  Čtvrteční domácí duel baráže o extraligu dorostu přinesl táborským barvám obrovský smutek. Enormní nasazení i herně více než obstojný výkon vyzněly do ztracena. Důvod? Absence byť jen jedné vstřelené branky…! A protože hostující Raichl v polovině bojovného střetnutí tutéž hrozbu na straně Vervy odvrátil, mohli její reprezentanti po závěrečném hvizdu slavit záchranu nejvyšší soutěže. Táborští už naproti tomu nemají svůj extraligový osud ve vlastních rukách. Mezi tuzemskou elitou je udrží výhradně kombinace plnohodnotné sobotní výhry v Sokolově a litvínovského tříbodového triumfu v domácím utkání se Vsetínem. Jedno z těchto vítězství navíc musí být minimálně dvougólové. Více »

   
 • Dorost může doma proti Litvínovu vytasit barážové trumfové eso. Anebo ho ztratit...

  Baráž o extraligu dorostu napíše ve čtvrtek svou předposlední pátou kapitolu. Kapitolu, které ještě osud táborského týmu s definitivní platností neurčí, ale jasně naznačí směr, kterým se před sezonní derniérou vydá. Jedna cesta vede vzhůru k blažené euforii a ohromnému zadostiučinění, na konci druhé číhá jen zmar a zklamání. Před mladými kohouty stojí šedesát, a možná i více minut nelítostného boje se svým extraligovým souputníkem z Litvínova. Pomyslný první výstřel čtvrteční bitvy zazní v 16 hodin. Více »

   
 • Mladí kohouti si v boji o extraligu přitížili, uvařili se v kotli na vsetínském Lapači

   

  Měli příležitost slavit, ale nakonec budou bojovat o splnění své extraligové mise do poslední chvíle. Táborský dorostenecký tým prohrál v sobotní čtvrtém pokračování baráže na vsetínském ledě 2:5 a ve zbylých dvou zápasech aktuálního soutěžního ročníku ho čeká nelítostná obhajoba tvrdé práce, které v dosavadním průběhu sezony vykonal. Utkání na Valašsku přitom kohouti velice slibně rozehráli a ujali se v něm vedení. Následně ovšem zcela zbytečně otevřeli soupeři cestičku k obratu, a ten toho využil víc než dokonale. Vsetínské mužstvo proti nim navíc vytasilo zcela nečekanou a vpravdě fenomenální zbraň. V souvislosti s podvečerním finálovým derby A-týmu proti Zlínu postupně zaplnilo ochozy stadionu na Lapači patnáct stovek diváků a vytvořili domácím mladíkům naprosto elektrizující atmosféru, která v průběhu barážového duelu sehrála nezpochybnitelnou roli. Více »

   
 • Kohouti v roli favorita obstáli a po výhře nad Sokolovem dorovnali vedoucí Litvínov

   

  Táborští dorostenci zvládli důležitý záchytný krok vstříc účasti v příštím ročníku extraligy a zapsali si do tabulky tři body za vítězství 5:1 nad Sokolovem. K potřebnému zisku se odrazili vedoucí brankou v první části hry a ve druhé části získali zápas pevně pod svou kontrolu. Západočeský protivník se sice v poslední části hry prodral k prvnímu gólovému úspěchu v baráži a snížil na 4:1, víc mu toho však domácí hráči nepovolili a následně zpečetili zaslouženou výhru pátou brankou. V sobotu cestují mladí kohouti do Vsetína, kde už je nejpříznivější z variant může nasměrovat k záchraně nejvyšší soutěže. Budou to mít ovšem nesmírně těžké, o čemž se ostatně ve čtvrtek přesvědčil jejich extraligový souputník; na Valašsku ztratil dvoubrankový náskok a štěstí v podobě druhého bonusového bodu se k němu přiklonilo až v samostatných nájezdech. Více »

   
 • Ve čtvrtek políčí táborští dorostenci doma na "povinnou" výhru s Baníkem Sokolov

  Barážové boje o účast v příštím ročníku hokejové extraligy dorostu pokračují ve čtvrtek zápasy třetího kola. Mužstvo HC Tábor pozve podruhé své příznivce na domácím stadion, kde bude bojovat o potřebné tři body do čtyřčlenné tabulky s Baníkem Sokolov. Úvodní buly střetnutí padne v 15 hodin. Více »

   
« Předchozí 1 - 10
 
 
 
 
 
 
 
 
Dorost
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality