DOROST: Dokonáno jest! Extraliga neopustí Tábor ani pro příští sezonu. Díky, kluci!

27.02.2024 20:16, autor: Pavel Šácha

Dřina, nervozita, boj do poslední chvíle… a pak už jen obrovská radost, úleva a euforie! Táborští dorostenci zdolali v úterním ostře sledovaném utkání konkurenta z Olomouce 2:1 a s předstihem splnili svou náročnou extraligovou misi. Nejvyšší dorostenecká soutěž u Jordánu zůstává!

DOROST: Dokonáno jest! Extraliga neopustí Tábor ani pro příští sezonu. Díky, kluci!

HC Tábor - HC Olomouc

2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Úterý, 27.2.2024 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 14. Strachota (Mohyla), 18. Svoboda - 33. Navrátil (Černý, Končický)

Rozhodčí: Valda - Jurak, Stacho.   Vyloučení: 2:2   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 86

HC TÁBOR: Moustafa (Spálenka) – Ryšavý, Mohyla, Šťastný, Bačo, Lomoz, Pufr, Mašek – Svoboda, Pánek, Suchan – Strachota, Slívko, Bartuška – Šustík, Slabý, Bušta – Nevšímal.

HC OLOMOUC: Žbánek (Jareš) – Hubáček, Kalman, Černý, Přidal, Holaň, Dvořáček – Kubát, Minář, Prokop – Chromý, Končický, Navrátil – Brym, Harásek, Koryčanský – Balog.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor:
„Dnes to bylo šedesát minut nervů. Kluci měli samozřejmě v hlavě, že pokud vyhrajeme, jsme zachráněni a splnili jsme cíl, pro který jsme po celou sezonu dělali maximum. Jsme moc šťastní, že se to podařilo. Nebyl to pěkný hokej, ale bylo v tom ohromné chtění. Především za to, jak odehrál třetí třetinu, před týmem smekám.“      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality