• JUNIOŘI: Kanonáda se sousedem, zkrocení silných Benátek. Byl to příjemný víkend

  Táborský juniorský výběr ladí formu i sestavu na blížící se klíčovou fázi sezony, ve které by se chtěl stát součástí postupových predikcí. Do aktuálního pořadí regionální ligy si po dvou domácích střetnutích připsal šest bodů, jejichž zisk doprovodil brankovým poměrem 26:1. Do statistik se hned při první příležitosti zapsali také hráči, kteří se s koncem loňského kalendářního roku vrátili do mateřských služeb HC Tábor, jmenovitě Dominik Vlček, Filip Šindelář (z Písku) a Petr Pospíchal (z Motoru České Budějovice). S jakým cílem a touhou, to je více než zřejmé… Dodejme, že první čisté konto v neděli bez výraznějších starostí uhájila nedávná brankářská posila kohoutů, pelhřimovský odchovanec Pavel Pulda. Více »

   
 • JUNIOŘI: Tým s debutantem Puldou splnil na ledě Pelhřimova první novoroční úkol

  Nejstarší mládežnický výběr táborského klubu vstoupil do nového kalendářního roku tak, jak skončil ten předchozí. Do utkání regionální ligy na ledě Pelhřimova sice neměl nikterak razantní nástup, přesto neponechal nic náhodě a pěti góly v závěrečné dvacetiminutovce vtiskl očekávané výhře dvoucifernou podobu. Dodejme, že premiéru v táborském dresu si na svém mateřském ledě odbyla nejčerstvější posila táborské juniorky, brankář Pavel Pulda. Více »

   
 • JUNIOŘI: Pohoda doma, radost u Vajgaru. Táborští mladíci o víkendu neklopýtli

  Junioři mají zdárně za sebou další zápasy v regionální lize. Ten sobotní se Strakonicemi při vší úctě k soupeři představoval spíš vítaný trénink na důležitější duely v nadcházejícím průběhu sezony. Následné utkání s jindřichohradeckými Střelci mělo podle očekávání o poznání peprnější průběh a k vítězství vedla přece jen hrbolatější cesta. Více »

   
 • JUNIOŘI: V Českých Budějovicích Táborští pálili jako u Verdunu, odnesl to tým DDM

  Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor si zpříjemnil sobotní večer třetím dvouciferným vítězstvím v aktuálním ročníku regionální ligy. Tentokrát si pro něj dojeli do hájemství českobudějovického DDM. Více »

   
 • Díky! V projektu Kauflandu Puky pomáhají se příznivci HCT činili, jejich klub zvítězil

  Nedávno skončený první ročník projektu společnosti Kaufland s názvem Puky pomáhají znovu ukázal, jak pevné pouto spojuje obyvatele Tábora a okolí s ledním hokejem. Více »

   
 • JUNIOŘI: Domácí manévry s Pelhřimovem střídala větší porce dříny ve Vlašimi

  Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor má zdárně za sebou další dva zápasy v regionální lize juniorů. V tažení za očekávanými výhrami mu více práce postavil do cesty nedělní duel ve Vlašimi, kde jim domácí tým sympaticky vzdoroval a výsledkově s nimi držel krok až do začátku druhé části. Naproti tomu páteční domácí utkání s Pelhřimovem mělo od začátku jasného pána a na konto táborské družiny přibylo třetí dvouciferné vítězství v aktuální sezoně. Více »

   
 • Hráč měsíce října Matěj Susko: Odmalička bylo jasné, že vyhraje hokej. A pořád mě hrozně baví!

  Známé přísloví říká, že jablko nepadá daleko od stromu. Představte si rodinu, která po celá pokolení sdílí lásku k psům a všechno jí podřizuje, a najednou si pokračovatel této tradice pořídí domů kočku. No ano, stát se to opravdu může, ale… V případě třináctiletého útočníka HC Tábor Matěje Suska je něco podobného zcela nemyslitelné. Hokej hrál jeho děda, táta, a dokonce i babička. A pokud se vám to zdá málo, vězte, že brusle a hokejovou výstroj aktuálně obléká i jeho sestra Terezka a teta Hanka. Více »

   
 • Víkendový program výběrů HC Tábor

  Mládežnické výběry HC Tábor o víkendu vyrukují na ligová bojiště k dalším střetnutím o mistrovské body. Na domácím ledě se v sobotu představí 5. třída a extraligoví „deváťáci“, další mladí reprezentanti táborského hokeje se vypraví dobývat stadiony svých soupeřů. Více »

   
 • JUNIOŘI: Svižný duel s hradeckými Střelci Táborští zvládli, na dostřel byla desítka

  Táborští junioři v neděli nastoupili k prestižnímu utkání s jindřichohradeckými Střelci a podobný zápas už potřebovali jako sůl. Ve rtuťovité partii s emotivním závěrem jim soupeř rozhodně nedal nic zadarmo, a přestože nakonec vytáhli skóre až na 9:2, museli zůstat soustředění a obezřetní po celých šedesát minut hry. Více »

   
 • JUNIOŘI: Pohodový duel dovedli Táborští k desítce, díra v ledu ho ale ukončila dříve

  Táborští junioři uložili v neděli do své sbírky další tříbodovou kořist. V zápase s kutnohorskými Sršni měli od začátku hru pevně ve své moci a svého protivníka pouštěli do vlastního pásma jen velmi sporadicky. Jedinou tajenku utkání v podobě výše táborské výhry nakonec rozluštilo deset gólů v hostující síti. Víc jich kohouti nestihli, neboť vinou karambolu v ledové ploše bylo utkání po několika minutách třetí třetiny ukončeno s tím, že po dohodě obou týmů nabyl konečné platnosti právě výsledek 10:0. Více »

   
 
 
 
 
 
 
 
 
Junioři
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality