Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu

08.08.2018 22:12, autor: Pavel Šácha

Ve čtvrtek o šesté hodině večerní vyrukují táborští hokejisté do prvního přípravného střetnutí před startem druholigových bojů. Jejich hostitelem se stane už tradiční soupeř z Havlíčkova Brodu.

Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu


Oba celky se pravidelně potkávají nejen na mistrovské scéně, ale také v přípravě. Dva vzájemné duely si domluvili i před sezonou 2018 – 2019 a shodně do ní vstoupí s novými šéfy střídaček. V Kotlině nahradil Václava Adama Jiří Čelanský, na jihu Čech převzal štafetu od Tomáše Matušíka jeho dosavadní asistent Arpád Györi.

Co se týče kádru obou soupeřů, přece jen výraznější proměnou prošel během letní přestávky ten brodský. Řady Bruslařů totiž opustil defenzivní matador Jiří Vašíček (Vrchlabí), a především nezastavitelný stroj na kanadské body Lukáš Endál, jenž přijal výzvu jménem Motor České Budějovice. Podobně jako v Táboře se naopak pokusí získat přízeň trenérů i fanoušků vcelku početná enkláva mladíků.

Hráči od Jordánu se musejí v srpnové zápasové premiéře vypořádat s únavou z náročného startu do tréninkového procesu. Do Havlíčkova Brodu se vypraví s osmi obránci a třemi útočnými formacemi. Nejen z důvodu přetrvávající rekonvalescence některých členů kádru se otevře prostor pro mladé adepty táborského dresu. V brance kohoutů si odbyde svou premiéru novic Milan Dudáček, zatímco o osm dní později na Kobře obsadí brankoviště jeho parťák Michal Novák.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

Starší aktuality