Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu

08.08.2018 22:12, autor: Pavel Šácha

Ve čtvrtek o šesté hodině večerní vyrukují táborští hokejisté do prvního přípravného střetnutí před startem druholigových bojů. Jejich hostitelem se stane už tradiční soupeř z Havlíčkova Brodu.

Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu


Oba celky se pravidelně potkávají nejen na mistrovské scéně, ale také v přípravě. Dva vzájemné duely si domluvili i před sezonou 2018 – 2019 a shodně do ní vstoupí s novými šéfy střídaček. V Kotlině nahradil Václava Adama Jiří Čelanský, na jihu Čech převzal štafetu od Tomáše Matušíka jeho dosavadní asistent Arpád Györi.

Co se týče kádru obou soupeřů, přece jen výraznější proměnou prošel během letní přestávky ten brodský. Řady Bruslařů totiž opustil defenzivní matador Jiří Vašíček (Vrchlabí), a především nezastavitelný stroj na kanadské body Lukáš Endál, jenž přijal výzvu jménem Motor České Budějovice. Podobně jako v Táboře se naopak pokusí získat přízeň trenérů i fanoušků vcelku početná enkláva mladíků.

Hráči od Jordánu se musejí v srpnové zápasové premiéře vypořádat s únavou z náročného startu do tréninkového procesu. Do Havlíčkova Brodu se vypraví s osmi obránci a třemi útočnými formacemi. Nejen z důvodu přetrvávající rekonvalescence některých členů kádru se otevře prostor pro mladé adepty táborského dresu. V brance kohoutů si odbyde svou premiéru novic Milan Dudáček, zatímco o osm dní později na Kobře obsadí brankoviště jeho parťák Michal Novák.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
 • Dorost prohrál v Pardubicích 2:10

  So 24.11. |

  Tábortí extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na východě Čech druhým Pardubicím vysoko 2:9. Záhy neuspěli ani v samostatných nájezdech. Branky poražených Jihočechů zaznamenali Suchan a Kundrát. 

Starší aktuality