Táborští bojovníci to ještě nebalí! Vlci si na nich poprvé vylámali zuby a série se vrátí na sever

16.03.2017 21:49, autor: Pavel Šácha

Necelých šestnáct stovek diváků bylo ve čtvrtek zvědavo, zda se jejich tým dokáže vzepřít nepřízni osudu i sebevědomému soupeři a vrátí sérii zpět do Jablonce. Po šedesáti minutách úporného boje tleskaly domácím hráčům za výhru, kterou odvrátili konec sezony a vynutili si čtvrtý duel na severu Čech.

HC Tábor - HC Vlci Jablonec n/N.

6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Čtvrtek, 16.3.2017 18:00 - Muži A

Branky a nahrávky: 19. Krätzer (Severa, Matušík), 26. Matušík (Krätzer), 33. Kellner (Mrkvička, Vaniš), 39. Vaniš (Kellner, Mrkvička), 52. Matušík (Severa), 60. Vaniš (Kellner, Mrkvička) - 24. Pulec (Frk, Brokeš), 35. Pavlů (Babec, Bříška), 49. Havlas (Moravec, Bříška).

Rozhodčí: Malota, Volf - Svoboda, Štětina.   Vyloučení: 7:6 - navíc Pechánek (Tábor) trestné střílení - Frk neproměnil.   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3   Střely: 31:28   Diváci: 1569

HC TÁBOR: Novák (Klestil) - Hlaveš, Tesař, Krätzer, Pechánek, Černý, Blažek, Duben - Kellner, Krátoška, Vaniš - Severa, Matušík, Seidl - Mrkvička, Boháč, Březina - Kýhos.

HC VLCI JABLONEC N/N.: Stejskal (Bouška) - Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Bílek, Hubáček - Nevyhoštěný, Bříška, Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec, Gecko.

Táborský soubor nastoupil do prvního střetnutí o „všechno“ s Davidem Novákem v brance i s mladým obráncem Markem Dubnem, jemuž skončily povinnosti v juniorce pražské Sparty. Především si ale přinesl do hry ohromný entuziasmus, který tryskal z každého jeho střídání. Hned v úvodu se sice brankář Novák hodně zapotil v oslabení svého týmu za příliš mnoho hráčů na ledě, ale v dalších minutách už měl více práce jablonecký Stejskal. Několik domácích příležitostí se mu podařilo zlikvidovat, čisté konto si ale nakonec do kabin neodnesl. V čase 18:31 si za brankou vyměnili puk Matušík se Severou a z přihrávky druhého jmenovaného těžil Krätzer, jenž zamířil z hranice kruhu přesně k tyči – 1:0.

Druhá třetina nabídla divákům strhující podívanou s řadou šancí. Pro táborský celek nezačala příliš šťastně. Po nevyužité příležitosti Vaniše z 24. minuty došlo k fatální „nedohodě“ mezi gólmanem Novákem a obráncem Krätzerem, po které se ocitli před brankou dva osamocení jablonečtí hráči a Pulec pohodlně vyrovnal – 1:1. Hned vzápětí dostali hosté výhodu přesilové hry. Namísto dokonání obratu v ní ale utržili těžký direkt od domácího kapitána Matušíka, jenž si v situaci jeden na jednoho navedl puk do středu hřiště a neomylně vymetl horní roh Stejskalovy klece – 2:1. Od té chvíle se modro-bílá družina chopila taktovky střetnutí a Severočeši se dostali pod trvalý tlak. Když už se z něj ale jednou vymanili, bylo domácím pořádně horko. Frkův úprk kolem mantinelu zabrzdil Pechánek jen za cenu faulu a sudí Volf nařídil trestné střílení. Útočník hostů se chtěl nejprve z jeho exekuce vyzout, ale rozhodčí nepřesvědčil a vzápětí ztroskotal na Novákovi, jenž tak měrou vrchovatou odčinil zmiňované zaváhání. Pestrá nabídka rušných momentů tím ale zdaleka neskončila. V polovině 33. minuty naservíroval domácí Mrkvička puk zpoza branky na hůl Kellnera, a ten uklidnil táborské barvy třetím gólem - 3:1.  Radost Kohoutů z dvoubrankového náskoku ovšem trvala jen necelé dvě minuty. Jablonečtí Vlci se při vyloučení Seidla nastěhovali do útočného pásma a rána obránce Pavlů dostala gólovou visačku – 3:2. V závěru prostřední periody dostali hosty do úzkých zbytečné fauly Čechury a Demela, po kterých se před táborským celkem otevřela dvouminutová výhoda početní převahy pěti proti třem. Vzápětí sice putoval na lavici hanby i domácí Matušík, ale právě při hře čtyři na tři vybuchl táborský stadion nadšením. Spolupráci formace Kellner – Mrkvička – Vaniš přetavil posledně jmenovaný ve čtvrtý gól, a divákům i svým spoluhráčům tak náležitě zpříjemnil druhou přestávku – 4:2.

Zatímco v předchozím dějství Jihočeši svého soka poměrně zřetelně přehrávali, v poslední části hry se naopak Jablonečtí vyburcovali k velkému náporu a Kohoutům začalo být na domácím ledě horko. Už ve 45. minutě trefil Bříška při přesilové hře hostů tyč. O čtyři minuty později už se Vlci radovali z kontaktního gólu – nejprve sice Novák fantasticky zastavil holí na brankové čáře „gólový“ blafák Moravce, ale Havlasově dorážce už v cestě do sítě zabránit nemohl – 4:3. Tým Tábora se vymanil z defenzívy v podstatě až s příchodem poslední desetiminutovky. Posloužila mu k tomu kulišárna Matušíka, který zpoza branky nachytal Stejskala v nedbalkách a o chvíli později už slavil důležitý pátý gól. Hostující štírek Havlas sice v 57. minutě ještě jednou zazvonili na tyč domácí svatyně, ale jinak už si Táborští žádné další starosti nepřipustili. Odměnou za celozápasovou dřinu s několika pihami na kráse se jim stal gól do opuštěné klece při power play soupeře, který obstarali jen devět vteřin před závěrečnou sirénou přihrávající Kellner a zakončující Vaniš – 6:3.