STARŠÍ DOROST: Porážka s příchutí kvality, dvoubodová výhra s vůní nespokojenosti

19.10.2016 00:41, autor: Pavel Šácha

Táborští starší dorostenci mají za sebou dvojzápas za hranicemi svého domovského stánku. Na ledě ambiciózního Žďáru nad Sázavou jim ani velmi solidní výkon nestačil k odvrácení první sezónní porážky. O dva dny později cestovali mladí Kohouti na led poslední Horácké Slavie Třebíč. S sebou si vezli tříbodový plán, nakonec ale rádi přijali dvoubodový příspěvek za výhru po samostatných nájezdech.

Žďár nad Sázavou - HC Tábor

5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Pátek, 14.10.2016 0:00 - 9. TŘÍDA

 

Branky a nahrávky: - Himpan.

  Vyloučení: 5:7   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 1:1  

HC TÁBOR: Klestil (Lekeš) – Vávra, Duda., Drhovský, Bouška, Štěcha – Zavadil, Škoda, Himpan – Bednář, Škrdleta, Kratochvíl – Adamec, Harazin.

Hor. Slavia Třebíč - HC Tábor

4:5sn (2:0, 0:3, 2:1)

Neděle, 16.10.2016 0:00 - 9. TŘÍDA

 

Branky a nahrávky: - Bouška (Drhovský, Bednář), Himpan (Duda, Zavadil), 33. Kratochvíl (Zavadil), 59. Bouška, rozhodující nájezd Zavadil.

  Vyloučení: 6:8   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:1  

HC TÁBOR: Lekeš (Klestil) – Vávra, Duda., Drhovský, Bouška, Štěcha – Zavadil, Škoda, Himpan – Bednář, Škrdleta, Kratochvíl – Adamec, Harazin, Malý.

Štěpán Kadilák, trenér staršího dorostu HC Tábor – po utkání ve Žďáru: „Ve Žďáru jsme rozhodně nepodali špatný výkon a kluci i příkladně bojovali, ale soupeř byl prostě lepší a předčil nás ve všech směrech. Rozdílovým hráčem byl domácí Pytlík ,který nám dal čtyři góly, přestože jsme na něj před utkáním mužstvo upozorňovali.“ Po utkání v Třebíči: „Nedělní zápas jsme očividně podcenili. Hráči si mysleli, že to půjde na ledě posledního týmu tabulky samo, a první třetinu jsme prohráli. Ve druhé části si vzali naše slova k srdci a podařilo se nám výsledek otočit, v té třetí už se ale zase 'nemohlo nic stát'. Bod jsme nakonec zachraňovali až minutu a půl před koncem, a nakonec jsme zvládli i samostatné nájezdy. Za nedělní zápas si ode mne hráči rozhodně pochvalu nevyslechnou, i když je pravda, že domácí vůbec nehráli špatně a neprodali kůži lacino. Bohužel utkání bylo obrazem naší současné situace; potřebujeme změnit přístup k tréninkům a zlepšit docházku, abychom se zase dostali herně nahoru.“ 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality