První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky

05.04.2019 21:37, autor: Pavel Šácha

Mladí hokejisté táborského HC se podle vzoru z loňského roku vypravili za derniérou letošní sezony do švýcarského Yverdonu. Ve městě, kde úspěšně působí v roli trenéra táborský odchovanec Jiří Rambousek, už také rozehráli turnaje v obou věkových kategoriích U15 a U13. Páteční program dvou zápasových vystoupení zvládli kohouti z jihu Čech výtečně. „Osmáci“ si připsali vítězství a remízu, jejich mladší parťáci mají po prvním turnajovém dni na kontě dvě výhry.

První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky


TURNAJ U13

HC Yverdon – HC Tábor 0:3

Branky: Pěček (Sokol), Klatovský (Kostka, Podzimek), Křepelka (Sochůrek). Střely: 11:14. Vyloučení: 0:1 (Sochůrek). Úspěšnost brankáře: Šrámek 100 %.

HC Como – HC Tábor 1:6

Branky Tábora: Pospíchal (Mohyla, Vlček), Pospíchal, Pospíchal, Pospíchal, Mohyla (Pospíchal), Pospíchal (Mohyla), Podzimek. Střely: 5:6. Vyloučení: 5:2 (Sokol, Bačo). Úspěšnost brankáře: Ostrý 83,33 %.


TURNAJ U15

HC Yverdon – HC Tábor 1:1

Branka za Tábor: Koreš (O. Kolací, Botka). Střely: 14:11. Vyloučení: 0:1 (Eichler). Úspěšnost brankáře: Jansa 93,33 %.

HC Tábor – HC Valais Chablais Futur 3:1

Branky Tábora: Kolací (Seidl), Cícha (Popíchal, O. Kolací), Pospíchal (Koreš, Kupka). Střely: 21:3. Vyloučení: 2:0 (Eichler, příliš mnoho hráčů na ledě). Úspěšnost brankáře: Noháč 75 %.

Po skončení prvního turnajového dne a večeři se táborští žáci rozjeli na nocleh do „svých“ švýcarských rodin. „Třináctky“ si to v sobotu rozdají s italským týmem Torino Bulls (cca 13.50), švýcarským Lausanne 4 Clubs (16.45) a Dravci z francouzského Gapu (19.20), na starší výběr čekají rovněž soupeř z Turína (14.45) a Lausanne (18.30).

Díky Lukáši Cíchovi za pohotové zpravodajství ze země helvétského kříže. Dobrou a klidnou noc do Yverdonu... 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
Starší aktuality