První ofenzivní posila HCT: na hostování z Plzně přichází talentovaný Jan Matiášek

05.07.2020 18:41, autor: Pavel Šácha

Na hokejovém koridoru Klatovy – Tábor panuje přes léto poměrně čilý ruch. Po brankáři Kristiánu Kolářovi se k Jordánu stěhuje i další talentovaný hokejista z plzeňské Škodovky: útočník Jan Matiášek.

První ofenzivní posila HCT: na hostování z Plzně přichází talentovaný Jan Matiášek


Oba mladíci prozatím prožívají velice podobný příběh. Také Jan Matiášek má své bydliště i hokejové kořeny na jihu Čech, a to v Písku. Po dovršení dorosteneckého věku propůjčil svůj talent zmiňovanému západočeskému klubu, odkud se záhy odrazil do mládežnických reprezentačních výběrů. Na kontě už má také jeden seniorský extraligový start a zkušenost z Champions Hockey League. Druholigové ostruhy sbíral dvacetiletý forvard v barvách Klatov. V sezoně 2018/2019 vytěžil z 27 zápasů 11 branek a 6 asistencí a jeho bilance z uplynulého ročníku se zastavila na 34 odehraných utkáních, 11 trefách a 19 gólových přihrávkách.

Od nového mistrovského ročníku se Jan Matiášek rozhodl hájit zájmy táborského hokeje a podle vlastních slov je na novou výzvu natěšený.

Za Klatovy se mi tady hrálo strašně špatně. Jsem rád,
že teď budu na opačné straně, usmívá se Jan Matiášek


Jak se rodil váš přesun z Plzně, resp. Klatov do služeb HC Tábor?
 Po předčasném konci minulé sezony se mi ozval pan Volena s tím, jestli bych neměl zájem hrát za Tábor. Nijak dlouho jsem se nerozhodoval a jeho nabídku vřele přijal. Moc se do Tábora těším a věřím, že to vyjde a obě strany budou spokojené.
Zmínil jste, že jste o nabídce z Tábora nemusel dlouho přemýšlet. Co pro vás tedy bylo tím největším lákadlem?
 Tábor má ambice, výborné zázemí, a hlavně se mi líbí, jaká atmosféra tady na hokeji panuje a kolik chodí na zápasy lidí. Pokaždé, když jsme sem v té minulé sezoně přijeli, tak se mi tady hrálo strašně špatně. Jsem rád, že teď budu
na opačné straně (úsměv).
K vašemu rozhodnutí ale jistě přispělo víc faktorů…
 Je to tak. Chtěl z Klatov odejít i proto, že by pro mě bylo těžké se v příští sezoně prosadit do áčka Plzně. V kariéře se chci postupně posouvat výš a Tábor vnímám v tomto směru jako dobrou příležitost. Navíc bydlím v Písku, takže je příjemné i to, že to mám domů blízko a nebudu muset být někde sto kilometrů od domova. Všechno mi to dává smysl.
Přicházíte do zcela neznámého prostředí, nebo máte před táborským angažmá nějaké „záchytné body“?
 V Táboře jsem často hrál v žácích a teď i za Klatovy. Hlavně se ale znám s některýma klukama, takže si nemyslím, že by měl nastat nějaký problém. Výhodou je i to, že jdu do Tábora s Kristiánem Kolářem, který mě provází v podstatě po celou dosavadní kariéru. Nějak se ho prostě nemůžu zbavit (smích)
Jaké osobní plány si do nadcházející sezony ponesete?
 Chtěl bych, aby se mi dařilo, byl jsem zdravý a díky tomu pomohl týmu k nějakému úspěchu. V minulé sezoně se Táboru dařilo, hrál výborný hokej, a bylo by fajn na to navázat.  Jak už jsem řekl na začátku, moc se na to všechno těším!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
Starší aktuality