Po časech hojnosti přišel nepříjemný pelhřimovský políček, a s ním první ryzí neúspěch na domácím ledě

21.02.2015 23:12, autor: Pavel Šácha

Táborská hokejová tvrz vydala poprvé v tomto soutěžním ročníku svým dobyvatelům kompletní bodové bohatství. Lední Medvědi z Pelhřimova se v poslední části hry příkladně semkli, a především díky neutuchající touze po úspěchu se jim podařilo vyloupnout z nepříznivého stavu 0:2 zářivou perlu v podobě vítězství.

Po časech hojnosti přišel nepříjemný pelhřimovský políček, a s ním první ryzí neúspěch na domácím ledě

HC Tábor - L. Medvědi Pelhřimov

2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Sobota, 21.2.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 26. Seidl (Kellner, Havran), 29. Kellner (Seidl) - 44. Votápek (Kadlec), 45. Hadrava Marek, 53. Kadlec.

Rozhodčí: Pražák - Dančišin, Matějček.   Vyloučení: 7:6   Využití: 1:2   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 2:0, 2:3   Diváci: 1482

HC TÁBOR: Panec - Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Novotný - Kellner, Mrkvička, Seidl - Krätzer, Matušík, Mařík - Zayml, Boháč, Kolomý.

L. MEDVĚDI PELHŘIMOV: Čekal – D. Kasalý, Mečiar, Srdínko, Šidák, Kuchta – Marek Hadrava, Votápek, Beneš – Kopic, Třetina, Kubát – Martin Hadrava, F. Kasalý, Kadlec.

.

Táborští trenéři už mohli opět zařadit do sestavy rekonvalescenty Radka Seidla a Jana Boháče. Do hry naopak ani tentokrát nezasáhl zotavující se obránce Marcel Dvořák, jehož místo ve třetí pětce zaujal debutující mladík Filip Novotný.

I. třetina

Zahajovací dějství zápasu bylo na divácky atraktivní okamžiky skoupé. Hosté z Vysočiny vedeni extáborským Ivanem Padělkem dokázali být od úvodních minut hodně nepříjemní a domácímu týmu příliš času na procitnutí nedopřáli. V prvních deseti minutách si Pelhřimovští vynutili na táborských obráncích dvě přesilové hry, ale žádný užitek jim z nich nekanul. Naproti tomu ve druhé polovině úvodní periody se třikrát v řadě provinili hosté a sedmnáct vteřin dokonce strávili ve třech. Kohouti byli v početní převaze o poznání nebezpečnější než jejich protivník, přesto zůstal stav zápasu bez poskvrnky. Šance na změnu skóre se přitom dostavily. V úvodu 16. minuty rozezvučela Mrkvičkova jedovka horní tyč Čekalovy klece. O několik minut později dokonce podle všeho padl gól, ani jeden ze sudích ovšem nezaregistroval, že se Krätzerova střela neodrazila od tyče, ale od výztuhy uprostřed branky.

II. třetina

Ve druhé třetině už se skóre pohnulo a k radosti většiny diváků se o to postarali táborští hokejisté,kteří zahájili druhou část o poznání lépe. Při vyloučení pelhřimovského Votápka se Jihočeši usadili v útočném pásmu, ale dlouho bez efektu. Osm vteřin před návratem hostujícího hříšníka na led ovšem narýsoval Kellner krásný pas na Seidla a uzdravený domácí útočník před odkrytou brankou nezaváhal – 1:0. O tři minuty později si oba členové první táborské formace své role vyměnili a byla z toho parádní záležitost – po přihrávce Seidla pověsil Kellner nekompromisně kotouč pod horní tyč a zvýšil na 2:0. Další minuty vyplnilo několik vyloučení na obou stranách, která však zůstala bez odezvy. Povzbuzený táborský tým měl v těchto pasážích navrch a ve 32. minutě mohl umocnit jeho klid Kolomý, s jeho únikem ovšem nakonec neměl Čekal výraznější starosti. O pár desítek vteřin později se po delší době ocitli v gólové pozici i Lední Medvědi, ale Martinu Hadravovi nadvakrát zkazil radost Panec. Dvoubrankový náskok táborské družiny nakonec vydržel až do konce druhé třetiny. V tu chvíli jen málokdo tušil, jak hořkou příchuť bude mít pro domácí barvy závěrečná dvacetiminutovka.

III. třetina

Dvoubrankové vedení Táborských se tentokrát nestalo základní kamenem jeho často vídané ofenzivní přehlídky. Naopak…! Padělkova družina bojující o holou účast v play-off se namísto rezignace vzepjala k mohutnému odporu, zatímco domácí favorit pod dojmem vedení a posledních vysokých výher svou úlohu podcenil. Výsledek? Nečekaný obrat, na který už Táborští nestihli zareagovat. Rozbuškou k němu se stala přesilovková situace ze 44. minuty, kdy se po přihrávce Kadlece dostal k zakončení Votápek. Domácí gólman napoprvé zasáhl úspěšně, při dorážce měl ale smůlu; pelhřimovskému střelci sjel puk z hole a proklouzl mezi betony Pance, jenž reagoval na původně zamýšlenou střelu – 2:1. Mužstvo od Jordánu se ještě ani nestihlo vzpamatovat, a bylo vyrovnáno. Na konci 45. minuty zacílil z dobré střelecké pozice Marek Hadrava a jeho střela vymetla levý horní roh táborské branky – 2:2. Vůně nečekaného bodového zisku zapůsobila na pelhřimovské hokejisty jako opiát a jejich touha po úspěchu ještě zmohutněla. Domácí hráči se na střídačce navzájem burcovali, snažili se získat zpět ztracený klid, ale nedařilo se jim to. Do další ledové lázně je navíc potopila početní převaha soupeře z 53. minuty, kdy našel Kadlec z velkého úhlu skulinku v Pancově postoji a puk se dokutálel za brankovou čáru – 2:3. Od té chvíle se hosté překonávali v obětavosti a jejich hra snad už ani nemohla být jednodušší. Několik nebezpečných situací před  jejich brankou vyznělo do ztracena a čas vyhrazený poslední třetině nemilosrdně plynul. Šestapadesát vteřin před koncem zůstal brankář Panec na střídačce a domácí šli do hry v šesti. K vyrovnávající trefě měli v jednu chvíli blizoučko, to když Kolomý se Seidlem operovali u pravé tyče pelhřimovské klece, ale nedokázali ve skrumáži usměrnit puk nad Čekalův beton.

 Se závěrečnou sirénou vybuchla hostující střídačka i skupina pelhřimovských fandů v ochozech nadšením – nečekané vítězství bylo na světě! Na protějším horním ochozu vzplanul stejně nečekaně oheň, zatímco táborskou šatnu navštívila mrazivá nálada…     

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality