Po časech hojnosti přišel nepříjemný pelhřimovský políček, a s ním první ryzí neúspěch na domácím ledě

21.02.2015 23:12, autor: Pavel Šácha

Táborská hokejová tvrz vydala poprvé v tomto soutěžním ročníku svým dobyvatelům kompletní bodové bohatství. Lední Medvědi z Pelhřimova se v poslední části hry příkladně semkli, a především díky neutuchající touze po úspěchu se jim podařilo vyloupnout z nepříznivého stavu 0:2 zářivou perlu v podobě vítězství.

Po časech hojnosti přišel nepříjemný pelhřimovský políček, a s ním první ryzí neúspěch na domácím ledě

HC Tábor - L. Medvědi Pelhřimov

2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Sobota, 21.2.2015 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 26. Seidl (Kellner, Havran), 29. Kellner (Seidl) - 44. Votápek (Kadlec), 45. Hadrava Marek, 53. Kadlec.

Rozhodčí: Pražák - Dančišin, Matějček.   Vyloučení: 7:6   Využití: 1:2   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 2:0, 2:3   Diváci: 1482

HC TÁBOR: Panec - Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Novotný - Kellner, Mrkvička, Seidl - Krätzer, Matušík, Mařík - Zayml, Boháč, Kolomý.

L. MEDVĚDI PELHŘIMOV: Čekal – D. Kasalý, Mečiar, Srdínko, Šidák, Kuchta – Marek Hadrava, Votápek, Beneš – Kopic, Třetina, Kubát – Martin Hadrava, F. Kasalý, Kadlec.

.

Táborští trenéři už mohli opět zařadit do sestavy rekonvalescenty Radka Seidla a Jana Boháče. Do hry naopak ani tentokrát nezasáhl zotavující se obránce Marcel Dvořák, jehož místo ve třetí pětce zaujal debutující mladík Filip Novotný.

I. třetina

Zahajovací dějství zápasu bylo na divácky atraktivní okamžiky skoupé. Hosté z Vysočiny vedeni extáborským Ivanem Padělkem dokázali být od úvodních minut hodně nepříjemní a domácímu týmu příliš času na procitnutí nedopřáli. V prvních deseti minutách si Pelhřimovští vynutili na táborských obráncích dvě přesilové hry, ale žádný užitek jim z nich nekanul. Naproti tomu ve druhé polovině úvodní periody se třikrát v řadě provinili hosté a sedmnáct vteřin dokonce strávili ve třech. Kohouti byli v početní převaze o poznání nebezpečnější než jejich protivník, přesto zůstal stav zápasu bez poskvrnky. Šance na změnu skóre se přitom dostavily. V úvodu 16. minuty rozezvučela Mrkvičkova jedovka horní tyč Čekalovy klece. O několik minut později dokonce podle všeho padl gól, ani jeden ze sudích ovšem nezaregistroval, že se Krätzerova střela neodrazila od tyče, ale od výztuhy uprostřed branky.

II. třetina

Ve druhé třetině už se skóre pohnulo a k radosti většiny diváků se o to postarali táborští hokejisté,kteří zahájili druhou část o poznání lépe. Při vyloučení pelhřimovského Votápka se Jihočeši usadili v útočném pásmu, ale dlouho bez efektu. Osm vteřin před návratem hostujícího hříšníka na led ovšem narýsoval Kellner krásný pas na Seidla a uzdravený domácí útočník před odkrytou brankou nezaváhal – 1:0. O tři minuty později si oba členové první táborské formace své role vyměnili a byla z toho parádní záležitost – po přihrávce Seidla pověsil Kellner nekompromisně kotouč pod horní tyč a zvýšil na 2:0. Další minuty vyplnilo několik vyloučení na obou stranách, která však zůstala bez odezvy. Povzbuzený táborský tým měl v těchto pasážích navrch a ve 32. minutě mohl umocnit jeho klid Kolomý, s jeho únikem ovšem nakonec neměl Čekal výraznější starosti. O pár desítek vteřin později se po delší době ocitli v gólové pozici i Lední Medvědi, ale Martinu Hadravovi nadvakrát zkazil radost Panec. Dvoubrankový náskok táborské družiny nakonec vydržel až do konce druhé třetiny. V tu chvíli jen málokdo tušil, jak hořkou příchuť bude mít pro domácí barvy závěrečná dvacetiminutovka.

III. třetina

Dvoubrankové vedení Táborských se tentokrát nestalo základní kamenem jeho často vídané ofenzivní přehlídky. Naopak…! Padělkova družina bojující o holou účast v play-off se namísto rezignace vzepjala k mohutnému odporu, zatímco domácí favorit pod dojmem vedení a posledních vysokých výher svou úlohu podcenil. Výsledek? Nečekaný obrat, na který už Táborští nestihli zareagovat. Rozbuškou k němu se stala přesilovková situace ze 44. minuty, kdy se po přihrávce Kadlece dostal k zakončení Votápek. Domácí gólman napoprvé zasáhl úspěšně, při dorážce měl ale smůlu; pelhřimovskému střelci sjel puk z hole a proklouzl mezi betony Pance, jenž reagoval na původně zamýšlenou střelu – 2:1. Mužstvo od Jordánu se ještě ani nestihlo vzpamatovat, a bylo vyrovnáno. Na konci 45. minuty zacílil z dobré střelecké pozice Marek Hadrava a jeho střela vymetla levý horní roh táborské branky – 2:2. Vůně nečekaného bodového zisku zapůsobila na pelhřimovské hokejisty jako opiát a jejich touha po úspěchu ještě zmohutněla. Domácí hráči se na střídačce navzájem burcovali, snažili se získat zpět ztracený klid, ale nedařilo se jim to. Do další ledové lázně je navíc potopila početní převaha soupeře z 53. minuty, kdy našel Kadlec z velkého úhlu skulinku v Pancově postoji a puk se dokutálel za brankovou čáru – 2:3. Od té chvíle se hosté překonávali v obětavosti a jejich hra snad už ani nemohla být jednodušší. Několik nebezpečných situací před  jejich brankou vyznělo do ztracena a čas vyhrazený poslední třetině nemilosrdně plynul. Šestapadesát vteřin před koncem zůstal brankář Panec na střídačce a domácí šli do hry v šesti. K vyrovnávající trefě měli v jednu chvíli blizoučko, to když Kolomý se Seidlem operovali u pravé tyče pelhřimovské klece, ale nedokázali ve skrumáži usměrnit puk nad Čekalův beton.

 Se závěrečnou sirénou vybuchla hostující střídačka i skupina pelhřimovských fandů v ochozech nadšením – nečekané vítězství bylo na světě! Na protějším horním ochozu vzplanul stejně nečekaně oheň, zatímco táborskou šatnu navštívila mrazivá nálada…     

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

 • Fotogalerie z vítězného derby

  Čt 20.09. |

  Průběh středečního domácího duelu táborského týmu proti rivalovi z Písku (6:1) přiblíží návštěvníkům tohoto webu také fotogalerie z dílny Hanky Grundové a Tomáše Danka.  

  Více...
 • Ing. Jan Tesař ukončil svou činnost v klubu

  St 19.09. |

  Z důvodů velké pracovní vytíženosti a zaneprázdnění, na vlastní žádost, ukončil u klubu svoji činnost dosavadní ředitel marketinku Ing. Jan Tesař. Vedení klubu mu tímto děkuje za jeho obětavou práci a přeje do dalších dnů hodně zdraví a úspěchů. Zároveň klub zveřejňuje, že tuto pozici prozatím obsazovat nebude.

 • Dorostenci po boji padli

  Čt 13.09. |

  Ani ze druhého kola extraligy dorostu si táborští mladíci noednesli bodovou výslužku. Po velkém boji s řadou šancí a výtečnými výkony brankářů podlehli ve čtvrtek hráčům Havlíčkova Brodu 2:3 a následně nedosáhli ani na bonusový čtvrtý bod v prodloužení, resp. v nájezdech.

  Více...
 • Hokej.cz si všiml gesta fair play

  Po 27.08. |

  Gesto táborského kapitána Jakuba Matušíka ze závěru utkání s Pelhřimovem neuniklo pozornosti sledovaného webu českého hokeje.  

  Více...
Starší aktuality