Odtajněno! Druholigový tým HC Tábor posílí produktivní útočník Lukáš Endál

13.05.2021 12:53, autor: Pavel Šácha

Na začátku roku 2016 svedli táborští hokejisté urputný, a nakonec úspěšný boj o postup do semifinále své druholigové skupiny. Za soupeře jim byl Havlíčkův Brod, přesněji řečeno… Lukáš Endál! Vlasatý lídr brodské ofenzívy byl ve dvojici s centrem Třetinou klíčovou zbraní brodského soka a díky svým hokejovým kvalitám doplněným o neúnavnou zarputilost a emotivní projev se stal bezesporu nejviditelnější postavou celé série. O více než pět let později ohlašuje táborský klub klíčovou posilu pro druholigový ročník 2021 – 2022; teď už není těžké uhádnout, čí tvář se včera ukryla za otazníkem na fotografii: do služeb HC Tábor přichází Lukáš Endál!

Odtajněno! Druholigový tým HC Tábor posílí produktivní útočník Lukáš Endál

Podpis smlouvy s Lukášem Endálem: zleva manažer HC Tábor Miroslav Volena, majitel společnosti C-Energy Planá Ing. Michal Šušák, Lukáš Endál a ředitel klubu HC Tábor Miroslav Smetana.

Jednání se zkušeným čtyřiatřicetiletým útočníkem vyústila ve středeční podpis smlouvy, kterému byli přítomni majitel společnosti C-Energy Planá coby hlavního partnera klubu Ing. Michal Šušák, ředitel HC Tábor Miroslav Smetana a manažer klubu Miroslav Volena.
 „Jsme rádi, že jsme se s Lukášem domluvili a máme ho tady. Pracovali jsme na tom delší dobu a jeho příchod koresponduje se smělými plány, které jsme si vytyčili,“ prohlásil právě Miroslav Volena.

Ve stejném duchu hovoří i sám hráč. „Oslovily mě ambice a vize, které Tábor má. Je to pro mě velká motivace. Chtěl bych být týmu co nejvíce platný tím, co umím, a pomoci mu k úspěchu, který si tady všichni přejí,“ poznamenal Lukáš Endál.        

VIZITKA NOVÉ POSILY

Synonymem ke jménu Lukáše Endála je produktivita. Tu prokazoval v každé ze soutěží,
ve kterých působil. Na extraligové scéně, kde působil v dresu Slavie a Pardubic, se v 99 utkáních spokojil s 26 body. O patro níž už se vypracoval ve velmi respektovanou personu. V barvách svého Havlíčkova Brodu, Slavie, Chomutova, Motoru České Budějovice a Poruby (tam strávil uplynulou sezonu) postupně odehrál 420 zápasů s parádní bilanci
139 gólů a 143 asistencí. Ve třetí nejvyšší soutěži hájil Lukáš Endál výhradně zájmy mateřského klubu a oslnil 79 brankami a 93 přihrávkami na gól v 96 utkáních, tedy průměrně bezmála 2 body na zápas.

Nesporné zkušenosti a hokejový nyní Lukáš Endál propůjčí táborským hokejovým barvám. Popřejme mu do jeho působení v modro-bílém dresu kohoutů hodně zdaru.  

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATUŠÍKEM

  Pá 15.10. |

  Web hokej,cz přinesl rozhovor s trenérem táborského dorostu Tomášem Matušíkem na téma dosavadního účinkování jeho týmu v letošním ročníku extraligy.

  Více...
 • Jiří Severa míří do Havířova

  Čt 07.10. |

  Táborák Jiří Severa mění v rámci Chance ligy dres. Po více než čtyřech sezonách poctivých a kvalitních služeb pro Slovan ústí nad Labem se pětadvacetiletý útočník dohodl na spolupráci s Havířovem, kam odchází na hostování. Držme mu palce, ať je to povedené angažmá.

 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
Starší aktuality