Nejsilnějším zážitkem byl zahajovací ceremoniál, říká jeden z olympioniků Martin Kundrát

12.02.2018 23:50, autor: Pavel Šácha

V podstatě jen pár týdnů před seniorským reprezentačním výběrem České republiky si užili atmosféru olympiády mladí hráči HC Tábor. Konala se v Pardubickém kraji a v nejrůznějších zimních i doplňkových sportech v ní bojovali talentovaní sportovci ze všech republikových krajů.


Táborský klub měl na VIII. hrách zimní olympiády dětí a mládeže sedmičlenné zastoupení. V rychlobruslení hájil barvy jihočeské reprezentace David Kupka, v hokejovém turnaji bojovala šestice Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Jan Nevšímal, David Šrubař a Martin Kundrát.
 Právě posledně jmenovaný hráč táborského mladšího dorostu se ve zkratce ohlédl za atmosférou, která tuto mimořádně sledovanou akci mladých sportovců provázela.

V olympijském turnaji jste skončili mezi čtrnácti výběry devátí. Jak jste s tímto umístěním spokojeni?
 „Výsledek, kterého jsme dosáhli, není špatný, ale určitě se dalo uhrát víc. Hlavně vstup do turnaje se  nám moc nepovedl, hned první zápas s Jihomoravským krajem jsme hlavně vlastními chybami soupeři doslova darovali. Ve druhém zápase nás čekal pozdější finalista olympijského turnaje, výběr Moravskoslezského kraje. S tím jsme sice odehráli velmi vyrovnané a napínavé utkání, ale skončilo naší prohrou 1:2.“

Můžeš v krátkosti popsat atmosféru a průběh her?
 „Bylo to naprosto skvělé. Setkali jsme se s mnoha sportovci z ostatních krajů a různých sportovních odvětví. Překvapila nás vysoká návštěvnost diváků v hledišti, kteří parádně fandili.“

Jaký byl tvůj nejsilnější zážitek z olympiády?
 „Zážitků mám hodně, ale tím nejsilnějším se pro mě, a asi i pro kluky stal zahajovací ceremoniál. Nastupovali jsme v jednotném oblečení pro celý Jihočeský kraj, a musím říct, že se povedlo. Šli jsme za naším vlajkonošem Radkem Ťoupalem, bývalým hokejovým reprezentantem České republiky. S olympijským ohněm dobruslil Tomáš Verner a zahájení také vysílala živě ČT Sport, stejně jako některá utkání.“

Promítla se olympiáda do tvých dalších plánů? ‚
 „Byl jsem vlastně rád, že se konala na konci pololetí a ve škole nebyl takový fofr. Chodím totiž do 9. třídy a na jaře mě čekají přijímačky na střední školu. Takže vedle hokeje se teď musím více věnovat učení a škole.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Derby v Písku před objektivem

  Po 22.10. |

  Fotografka Hanka Grundová pro vás připravila průřez průběhem sobotního derby na píseckém ledě, které pro kohouty skončilo těsnou porážkou 2:3.

  Více...
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
Starší aktuality