Nejsilnějším zážitkem byl zahajovací ceremoniál, říká jeden z olympioniků Martin Kundrát

12.02.2018 23:50, autor: Pavel Šácha

V podstatě jen pár týdnů před seniorským reprezentačním výběrem České republiky si užili atmosféru olympiády mladí hráči HC Tábor. Konala se v Pardubickém kraji a v nejrůznějších zimních i doplňkových sportech v ní bojovali talentovaní sportovci ze všech republikových krajů.


Táborský klub měl na VIII. hrách zimní olympiády dětí a mládeže sedmičlenné zastoupení. V rychlobruslení hájil barvy jihočeské reprezentace David Kupka, v hokejovém turnaji bojovala šestice Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Jan Nevšímal, David Šrubař a Martin Kundrát.
 Právě posledně jmenovaný hráč táborského mladšího dorostu se ve zkratce ohlédl za atmosférou, která tuto mimořádně sledovanou akci mladých sportovců provázela.

V olympijském turnaji jste skončili mezi čtrnácti výběry devátí. Jak jste s tímto umístěním spokojeni?
 „Výsledek, kterého jsme dosáhli, není špatný, ale určitě se dalo uhrát víc. Hlavně vstup do turnaje se  nám moc nepovedl, hned první zápas s Jihomoravským krajem jsme hlavně vlastními chybami soupeři doslova darovali. Ve druhém zápase nás čekal pozdější finalista olympijského turnaje, výběr Moravskoslezského kraje. S tím jsme sice odehráli velmi vyrovnané a napínavé utkání, ale skončilo naší prohrou 1:2.“

Můžeš v krátkosti popsat atmosféru a průběh her?
 „Bylo to naprosto skvělé. Setkali jsme se s mnoha sportovci z ostatních krajů a různých sportovních odvětví. Překvapila nás vysoká návštěvnost diváků v hledišti, kteří parádně fandili.“

Jaký byl tvůj nejsilnější zážitek z olympiády?
 „Zážitků mám hodně, ale tím nejsilnějším se pro mě, a asi i pro kluky stal zahajovací ceremoniál. Nastupovali jsme v jednotném oblečení pro celý Jihočeský kraj, a musím říct, že se povedlo. Šli jsme za naším vlajkonošem Radkem Ťoupalem, bývalým hokejovým reprezentantem České republiky. S olympijským ohněm dobruslil Tomáš Verner a zahájení také vysílala živě ČT Sport, stejně jako některá utkání.“

Promítla se olympiáda do tvých dalších plánů? ‚
 „Byl jsem vlastně rád, že se konala na konci pololetí a ve škole nebyl takový fofr. Chodím totiž do 9. třídy a na jaře mě čekají přijímačky na střední školu. Takže vedle hokeje se teď musím více věnovat učení a škole.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

 • David Blažek v univerzitní reprezentaci

  Pá 28.12. |

  Kapitán druholigového týmu Tábora David Blažek hájil v pátek 28. prosince barvy Univerzitního výběru České republiky, který se připravuje na březnovou univerziádu v ruském Krasnojarsku. V duelu na ledě Písku se mohl se svými spoluhráči radovat z hladké výhry v poměru 7:2.

 • Anna Kotounová zbrojí s reprezentací na MS

  Čt 27.12. |

  Obránkyně táborského juniorského týmu Anna Kotounová nechybí v sestavě české reprezentace do 18 let, které vrcholí příprava na lednové mistrovství světa v Japonsku. V jihlavském přípravném duelu s týmem Washington Pride plnila již zkušená reprezentantka roli asistentky kapitánky.             

Starší aktuality