MLADŠÍ DOROST: Táborští mladíci své soupeře zasypali, trenéry však nenadchli

13.02.2018 20:47, autor: Pavel Šácha

Do ligové nadstavbové sbírky mladšího dorostu přibyla po víkendu dvě očekávaná vítězství nad Krkonošemi a Strakonicemi. Favorizovaný domácí tým je doprovodil výrazným brankovým poměrem 22:5, herním projevem ale své kouče k ryze pochvalnému hodnocení nedonutil.

HC Tábor - HC Krkonoše

13:4 (4:0, 6:1, 3:1)

Sobota, 10.2.2018 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 5. Slabý, 14. Kundrát (Matoušek), 16. Eremiáš (Kovářík), 16. Kundrát (Eremiáš), 24. Duda (Růžička), 30. Kovářík (Berka), 30. Slabý (Šrubař), 35. Kofroň, 38. Růžička, 40. Slabý (Berka, Adamec), 45. Slabý (Kovářík), 48. Slabý (Kovářík), 50. Berka (Slabý, Kovářík) - 40. Kroh (Jirků), 60. Vognar (Jirků, Mlčák).

Rozhodčí: Ondřej -Maxa, Zeman.   Vyloučení: 10:5   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 30:18   Diváci: 50

HC TÁBOR: Novák (Machálek) – Šťastný, Kofroň, Šrubař, Janda, Adamec – Berka, Kovářík, Slabý, Eremiáš, Kundrát, Matoušek, Duda, Růžička, Máca.

HC KRKONOŠE: Holubec, Nosek – Štembera, Mostecký, Horáková, Horák, Mlčák – Vaněk, Rada, Vognar, Kroh, Schierl, Voděrek, Mlejnek, Kolda, Cerman, Jirků.

HC Tábor - HC Strakonice

9:3 (4:1, 1:0, 3:2)

Neděle, 11.2.2018 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: Kovářík 2, Ent, Kundrát, Růžička, Máca, Matoušek, Sviták, Janda - Valdman, Braun, Kříž.

Rozhodčí: Deim - Maxa, Šimánek.   Vyloučení: 6:3   Využití: 1:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 46:20   Diváci: 50

HC TÁBOR: Machálek, Novák – Šťastný, Kofroň, Šrubař, Janda, Duda, Adamec – Kovářík, Berka, Slabý, Eremiáš, Kundrát, Mareš, Matoušek, Růžička, Ent, Sviták.

HC STRAKONICE: Ešler, Bezpalec – Vaněček st., Krejčí, Vaněček ml. – Andrle, Kříž, Kouba, Beníšek, Rendl, Fabšicová, Valdman, Braun, Časta, Matašovský.


René Skalický, trenér mladšího dorostu HC Tábor – po utkání s Krkonošemi:
„V sobotu jsme odehráli další z naprosto zbytečných zápasů, ve kterém nám soupeř nestačil naprosto ve všem. Střelecky se dařilo zejména první formaci a Vojtovi Slabému, autorovi pěti gólů. V takovýchto zápasech je těžké kluky rovnat a honit k zodpovědnosti, když i bez úsilí vysoko vyhrají. Ani nemá cenu to dlouze komentovat.“ Po utkání se Strakonicemi: „Nedělní utkání bylo jako přes kopírák s tím včerejším, jen s tím rozdílem, že si kluci tu herní nekázeň ze soboty přenesli do zápasu rovnou od začátku. Byl to naprosto strašný hokej a z tréninku se v něm neobjevilo vůbec nic. Po první třetině, která skončila výsledkem 6:1, nastala naprostá anarchie a bohužel bych musel vyhodit do kabiny tři čtvrtiny týmu, abych hrál jen s těmi, co si plní základní hokejové taktické návyky. Ve druhé a třetí třetině se na hru vůbec nedalo koukat a naši dva beci za soupeřovou brankou nebyly výjimkou. Jde to i na moji hlavu, když chci, aby v takových zápasech hráli všichni a ne jen třeba osm těch, kteří mají zodpovědnost a plní si danou taktiku a herní systém. Na oba zápasy musíme rychle zapomenout, v neděli nás čeká veledůležité utkání v Pardubicích o první místo v tabulce.“    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality