Mladíci z táborské líhně absolvovali kemp české "17", Šedivý jede do Švýcarska

30.06.2019 18:34, autor: Pavel Šácha

Táborská hokejová líheň měla na nedávném srazu české reprezentace do 17 let v Třemošné hned dvojnásobné zastoupení. Obránce Jakuba Šedivého zahrnuli trenéři i do plánů pro červencový trojzápas ve švýcarském Romanshornu.

Mezi trojicí nominovaných brankářů nechyběl na kempu v Třemošné Oliver Šatný. Tento gólman ze Soběslavi, jenž působil v žákovských výběrech u Jordánu, se do hledáčku reprezentačního kouče Václava Eismanna a jeho asistentů Richarda Žemličky a Jana Zachrly dostal coby opora chomutovských Pirátů, Pro nadcházející sezonu ovšem přijal výzvu v podobě přesunu do Mladé Boleslavi.
 Mateřskou táborskou, a také veselskou líhní prošel i další člen reprezentační „sedmnáctky“ na srazu v Třemošné, obránce Jakub Šedivý. Ten aktuálně působí v organizaci Bílých Tygrů z Liberce.

Právě tento talentovaný bek se obejvil také v čerstvě zveřejněné třiadvacetičlenné nominaci pro trojzápas ve Švýcarsku, který se uskuteční ve dnech 18. - 20. července. Oliver Šatný figuruje na seznamu náhradníků pro tuto akci.  

Článek o přesunu Olivera Šatného mezi mladoboleslavské Bruslaře přinesl server hokej.cz.
https://www.hokej.cz/mladez-clanek/satny-vymenil-piraty-za-boleslav-tym-vypada-dobre-snad-udelame-uspech/5040377 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

Starší aktuality