Lední Medvědi zůstali u Jordánu hladoví, ale ani hokejové gurmány zápas nenasytil

06.12.2017 15:17, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté vykročili do druhé poloviny základní části tou správnou nohou a jejich sezónní statistiky obohatilo domácí vítězství nad Pelhřimovem. Cesta k němu ale rozhodně nebyla ušlapaná tak, jak by mnozí při pohledu na tabulku mohli očekávat.

Lední Medvědi zůstali u Jordánu hladoví, ale ani hokejové gurmány zápas nenasytil

HC Tábor - L. Medvědi Pelhřimov

5:2 (2:0, 1:0 2:2)

Středa, 6.12.2017 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 5. Matušík (Heřman, Kachyňa), 28. Heřman (Matušík, Blažek), 29. Blažek (Matušík), 45. Havran (K. Černý, Pechánek), 60. Urbanec (Havran) - 48. Martin Hadrava (F. Kasalý), 57. Port (Kohút, Čermák).

Rozhodčí: Micka - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 5:4 - navíc Vysloužil (Pelhřimov) 5 + OK.   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 4:0, 4:2   Diváci: 812

HC TÁBOR: D. Novák (M. Novák) - Kachyňa, Havran, K. Černý, T. Černý, Dvořák, Duben, Raiterman - Blažek, Matušík, Heřman (41. Jelínek) - Seidl, Pechánek, Urbanec - Březina, Kadilák, Škrdleta.

L. MEDVĚDI PELHŘIMOV: Šoustal (Urban) - D. Kasalý, Kalenda, Port, Pospíchal, Kohút, Linhart, Rudy - Vysloužil, Votápek, Kopic, Martin Hadrava, F. Kasalý, Čermák, Kaminski, Šulák, Oščádal, Vrátný.


Podstatné dění ve středečním utkání otevřel výpad dvou hostů na jediného obránce Tábora, který ale skončil střelou mimo. Od této chvíle nabral vývoj první části hry stálý ráz. Domácí hráči byli aktivnější ve hře i ve střelbě, ale hostující tým využil každou příležitost k rychlému brejku a ohrožení táborské klece. Nebezpečné mohly být pro domácí hokejisty i dvě soupeřovy přesilovky, paradoxně výraznější šance si v nich ale vytvořili Kohouti. Ti si také nakonec zaslouženě zajistili dvoubrankový náskok. Už po necelých pěti minutách hry je poslal do vedení Matušík, jenž usměrnil do sítě Šoustalem vyraženou střelu Kachyni – 1:0. Na druhý zásah si museli diváci počkat až do 18. minuty, kdy zužitkoval spolupráci prvního útoku a přihrávku Matušíka Heřman – 2:0.

V prostřední periodě se obraz hry příliš nezměnil. Táborský celek svého soka přestřílel výrazným poměrem 20:8, rozhodně se však nedá tvrdit, že by brankář Novák řešil méně složité situace než jeho protějšek. Každopádně byl ale na konci druhého dějství spokojenějším z obou maskovaných mužů, protože na rozdíl od pelhřimovského Šoustala neinkasoval. Táborský tým se dočkal svého šťastného momentu v polovině 29. minuty, kdy využil krásnou souhru Matušíka ke skórování Blažek – 3:0. Brzy poté mohli Jihočeši uštědřit houževnatým hostům definitivní k.o. Ve 32. minutě Vysloužil nešetrně atakoval u mantinelu Heřmana, který si z tohoto nešťastného momentu odnesl několik stehů v obličeji a utkání pro něj předčasně skončilo. Sudí Micka nadělil pelhřimovskému forvardovi pětiminutový trest, ale domácí hokejisté dlouhou přesilovkou pohrdli. Ve 39. Minutě je za to mohl potrestat Port, který ovšem ve stoprocentní šanci pouze nechal vyniknout bleskurychlou lapačku brankáře Nováka. 

Závěrečné dějství nabídlo ze strany domácího týmu hodně slabý hokejový odvar. Jediné, co připomínalo obvyklé devízy táborského hokeje, byl výkon brankáře Davida Nováka. Výhradně jeho zásluhou se nakonec Kohouti vyhnuli výrazným starostem s udržením očekávaného vítězství. Na konci 45. minuty to přitom na žádné chmury nevypadalo, to když obránce Havran pohotovou dorážkou ztrestal vyloučení Kopice a zařídil pro domácí vedení 4:0. Jenže pak Táborští výrazně slevili ze zodpovědnosti i z pohybu, totálně vypadli z role a pustili Lední Medvědy na pevnou zem. Ti vycítili příležitost a brankář Novák měl najednou plné ruce a nohy práce. A když pak Kadilák netrefil z prostoru mezi kruhy zcela odkrytou branku, obrátila se střelecká Štěstěna na druhou stranu. V úvodu 47. minuty ještě nasměroval Pospíchal svou střelu do tyče, ale téměř vzápětí vyzval F. Kasalý hezkou přihrávkou ke skórování Martina Hadravu a bylo to 4:1. Na táborské mužstvo v tu chvíli dolehla ještě těžší deka a doposud vytížený gólman Šoustal měl dost času sledovat ofenzivní počínání svých spoluhráčů. Cestu k dalšímu úderu otevřela hostům z Vysočiny přesilová hra pěti proti třem. V době, kdy už se první z domácích hříšníků vrátil na led, vystřelil od modré Port a nešťastná teč táborského kapitána Matušíka nasměrovala puk mezi Novákovy betony – 4:2. Do závěrečné sirény scházely necelé čtyři minuty a pro domácí mohly být ještě pořádně dlouhé. Závěr utkání už ale táborský soubor k velké úlevě svých příznivců zvládl. Odměnou za přízeň se jim navíc stal pátý gól, o který se dělovkou z hranice kruhu postaral Urbanec – 5:2. 

Slovo trenéra

Tomáš Matušík, HC Tábor: „Tyhle zápasy jsou zrádné, Pelhřimov má poměrně šikovné mužstvo směrem dopředu, nicméně to, co jsme tady předvedli, předčilo naše nejhorší očekávání. Jsem z toho strašně smutný a zklamaný. První třetina ještě v kontextu celého zápasu snesla měřítko, ale druhá už byla špatná a všechno vyvrcholilo tou třetí částí. To, že jsme vyhráli, je na tom všem jen maličké pozitivum.“   

 

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Klestil v David servisu

  Čt 19.07. |

  Brankář Tomáš Klestil, který v posledních letech hájil barvy táborského mužstva, bude nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži. Svou kariéru si prodlouží nedaleko od domova v barvách českobudějovického David servisu. Stejně jako pro Milana Dudáčka, který míří opačným směrem od Vltavy do služeb HC Tábor, tak bude pro devětadvacetiletého gólmana pikantní už první mistrovský duel této sezony. Ten spolu odehrají oba jihočeské celky ve středu 12. září na táborském ledě.  

 • Úsporný režim na webu HCT končí

  Pá 13.07. |

  V úterý 17. července skončí na webových stránkách HC Tábor režim dovolené a o slovo se přihlásí blížící se nová sezona 2018 – 2019. Odrazí se to v četnosti zpráv a servisních informací týkajících se mužů i klubové mládeže.  

 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

Starší aktuality