Kolaps ve druhé části Plameny rozfoukal, a ty pak sežehly táborské naděje na popel

31.10.2018 16:41, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté se v rámci 14. kola druhé ligy utkali na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou. Výsledek? Osmibrankový příděl v domácí síti a další kupa nepříjemných starostí.

Kolaps ve druhé části Plameny rozfoukal, a ty pak sežehly táborské naděje na popel

HC Tábor - Žďár nad Sázavou

2:8 (0:1, 0:5, 2:2)

Středa, 31.10.2018 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 57. Zayml (Matušík, Černý), 57. Heřman (Černý, Zayml) - 3. Tlačil (Kovářů, Půža), 24. Wasserbauer (Pleva), 24. Stehlík (Prokš, Peslar), 25. Bureš (Jícha, Wasserbauer), 28. Čermák (Stehlík, Kolda), 33. Franek (Kunstmüller, Kolda), 53. Franek, 55. Kališ (Lojek).

Rozhodčí: Micka - Svoboda, Šimánek.   Vyloučení: 5:7   Využití: 2:2   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:8, 2:8   Střely: 38:31   Diváci: 732

HC TÁBOR: Řehoř (25. Dudáček) - Havran, Duben, Černý, Hajič, Dvořák, Košař - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Zayml, Hrala - Kadilák, Pechánek, Točík - Prášek.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma - Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar - Tlačil, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Čermák, Jícha, Kuřítko, Franek, Stehlík, Kališ, Wasserbauer.


Pro domácí celek měl zápas hodně nepříjemný úvod. Už v čase 2:11 hosté zatáhli puk do třetiny a instinktivně nasměrovali křížný pas na vzdálenou tyč, kde už čekal na bezproblémové zakončení nikým nepokrytý Tlačil - 0:1.
Od té chvíle se hrál poměrně svižný a vyrovnaný hokej. V polovině 8. minuty Plameny špatně střídaly a pykali za to oslabením. V něm nejprve domácí gólman Řehoř včasným vyjetím zažehnal únik soupeře, a poté se potil jeho protějšek Sláma, který čelil nebezpečným střelám Hraly a Březiny. V čase 10:02 se táborské mužstvo ocitlo vyrovnání nejblíže, ale Košař ve stoprocentní střelecké pozici minul branku. Od té doby se Jihočeši ujali aktivity a byli pro soupeřovu branku nebezpečnějším týmem. Ve 14. minutě jejich snahu přibrzdilo vyloučení Březiny, následnému oslabení se ale domácí soubor příkladně ubránil. Ve zbytku první třetiny si oba soupeři zahráli v početní převaze ještě jednou nejtěsnější vedení Žďáru ale zůstalo v platnosti.

Velmi solidní výkon z první části sliboval zajímavý průběh druhé třetiny. Jenže... Namísto vzdoru velkému favoritovi přišel totální kolaps v defenzivní činnosti, který žďárský tým s klidem a povděkem přijal. Už po necelých pěti minutách hry prohrával domácí celek 0:4; nešťastný brankář Řehoř se po třech brankách, se kterými mohl sotva něco dělat, poroučel z branky a bylo jasné, jakým směrem se utkání vydalo. Připomeňme jen autory gólů, kterými byli z ideálních střeleckých pozic nikým nerušení střelci Wasserbauer, Stehlík a Bureš. Do táborské branky se postavil Dudáček a z neposkvrněného konta se radoval pouze tři minuty. V čase 27:51 znovu ožil obraz z předchozích gólových situací a Čermák neměl s navýšením skóre na hrozivých 0:5 žádné starosti. Ve 29. minutě se pokusili zastavit hrůzostrašnou lavinu žďárských gólů členové třetí formace, ale Hralu i dorážejícího Práška vychytal Sláma. A když se pak neujaly ani další slibné střely Tábora v přesilové hře, přihlásili se znovu o slovo hráči od Sázavy. Konkrétně se ho ujal Franek, který rovněž bez výraznějšího odporu dovršil půltucet hostujících zásahů - 0:6.

Závěrečná dvacetiminutovka oboustranně otevřenější hokej. Ve 45. minutě se po přihrávce Matušíka ocitl tváří v tvář Slámovi Točík, ale v koncovce si na brankáře hostů nepřišel. Téměř vzápětí si jeden ze žďárských forvardů nabruslil mezi dva táborské obránce, ale Dudáček jeho pokus vytěsnil. Ve 39. minutě se dravě natlačil až před hostující branku hostů Blažek, ani on ale Slámu o nulu nepřipravil. Vzápětí nevyužili kohouti přesilovou hru a záhy znovu pykali za hrubou chybu ve své obranné třetině a přečíslení dva na jednoho přetavil ve svou již třináctou sezónní trefu Franek - 0:7. Jen minutu a půl poté usedl na trestnou lavici domácí Točík a jeho prohřešek ztrestal nekompromisní střelou od modré čáry Kališ - 0:8. V 57. minutě rozřízly hustá černá mračna nad táborským mužstvem dva slabé paprsky světla, která přece jen donutily diváky k potlesku a přinesly jim dílčí radost. Domácím k tomu dopomohla dvojnásobná početní výhoda po vyloučeních Kovářů a Plevy. V čase 56:40 připravila Slámu o čisté konto vydařená blesková kombinace po ose Černý - Matušík - Zayml a jen o devatenáct sekund později neměl žďárský brankář šanci při pohotové dělovce Heřmana - 2:8. Tento stav se stal konečným a táborští příznivci znovu opouštěli ochozy hodně skleslí.    


.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Derby v Písku před objektivem

  Po 22.10. |

  Fotografka Hanka Grundová pro vás připravila průřez průběhem sobotního derby na píseckém ledě, které pro kohouty skončilo těsnou porážkou 2:3.

  Více...
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
Starší aktuality