Kolaps ve druhé části Plameny rozfoukal, a ty pak sežehly táborské naděje na popel

31.10.2018 16:41, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté se v rámci 14. kola druhé ligy utkali na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou. Výsledek? Osmibrankový příděl v domácí síti a další kupa nepříjemných starostí.

Kolaps ve druhé části Plameny rozfoukal, a ty pak sežehly táborské naděje na popel

HC Tábor - Žďár nad Sázavou

2:8 (0:1, 0:5, 2:2)

Středa, 31.10.2018 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 57. Zayml (Matušík, Černý), 57. Heřman (Černý, Zayml) - 3. Tlačil (Kovářů, Půža), 24. Wasserbauer (Pleva), 24. Stehlík (Prokš, Peslar), 25. Bureš (Jícha, Wasserbauer), 28. Čermák (Stehlík, Kolda), 33. Franek (Kunstmüller, Kolda), 53. Franek, 55. Kališ (Lojek).

Rozhodčí: Micka - Svoboda, Šimánek.   Vyloučení: 5:7   Využití: 2:2   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:8, 2:8   Střely: 38:31   Diváci: 732

HC TÁBOR: Řehoř (25. Dudáček) - Havran, Duben, Černý, Hajič, Dvořák, Košař - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Zayml, Hrala - Kadilák, Pechánek, Točík - Prášek.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma - Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar - Tlačil, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Čermák, Jícha, Kuřítko, Franek, Stehlík, Kališ, Wasserbauer.


Pro domácí celek měl zápas hodně nepříjemný úvod. Už v čase 2:11 hosté zatáhli puk do třetiny a instinktivně nasměrovali křížný pas na vzdálenou tyč, kde už čekal na bezproblémové zakončení nikým nepokrytý Tlačil - 0:1.
Od té chvíle se hrál poměrně svižný a vyrovnaný hokej. V polovině 8. minuty Plameny špatně střídaly a pykali za to oslabením. V něm nejprve domácí gólman Řehoř včasným vyjetím zažehnal únik soupeře, a poté se potil jeho protějšek Sláma, který čelil nebezpečným střelám Hraly a Březiny. V čase 10:02 se táborské mužstvo ocitlo vyrovnání nejblíže, ale Košař ve stoprocentní střelecké pozici minul branku. Od té doby se Jihočeši ujali aktivity a byli pro soupeřovu branku nebezpečnějším týmem. Ve 14. minutě jejich snahu přibrzdilo vyloučení Březiny, následnému oslabení se ale domácí soubor příkladně ubránil. Ve zbytku první třetiny si oba soupeři zahráli v početní převaze ještě jednou nejtěsnější vedení Žďáru ale zůstalo v platnosti.

Velmi solidní výkon z první části sliboval zajímavý průběh druhé třetiny. Jenže... Namísto vzdoru velkému favoritovi přišel totální kolaps v defenzivní činnosti, který žďárský tým s klidem a povděkem přijal. Už po necelých pěti minutách hry prohrával domácí celek 0:4; nešťastný brankář Řehoř se po třech brankách, se kterými mohl sotva něco dělat, poroučel z branky a bylo jasné, jakým směrem se utkání vydalo. Připomeňme jen autory gólů, kterými byli z ideálních střeleckých pozic nikým nerušení střelci Wasserbauer, Stehlík a Bureš. Do táborské branky se postavil Dudáček a z neposkvrněného konta se radoval pouze tři minuty. V čase 27:51 znovu ožil obraz z předchozích gólových situací a Čermák neměl s navýšením skóre na hrozivých 0:5 žádné starosti. Ve 29. minutě se pokusili zastavit hrůzostrašnou lavinu žďárských gólů členové třetí formace, ale Hralu i dorážejícího Práška vychytal Sláma. A když se pak neujaly ani další slibné střely Tábora v přesilové hře, přihlásili se znovu o slovo hráči od Sázavy. Konkrétně se ho ujal Franek, který rovněž bez výraznějšího odporu dovršil půltucet hostujících zásahů - 0:6.

Závěrečná dvacetiminutovka oboustranně otevřenější hokej. Ve 45. minutě se po přihrávce Matušíka ocitl tváří v tvář Slámovi Točík, ale v koncovce si na brankáře hostů nepřišel. Téměř vzápětí si jeden ze žďárských forvardů nabruslil mezi dva táborské obránce, ale Dudáček jeho pokus vytěsnil. Ve 39. minutě se dravě natlačil až před hostující branku hostů Blažek, ani on ale Slámu o nulu nepřipravil. Vzápětí nevyužili kohouti přesilovou hru a záhy znovu pykali za hrubou chybu ve své obranné třetině a přečíslení dva na jednoho přetavil ve svou již třináctou sezónní trefu Franek - 0:7. Jen minutu a půl poté usedl na trestnou lavici domácí Točík a jeho prohřešek ztrestal nekompromisní střelou od modré čáry Kališ - 0:8. V 57. minutě rozřízly hustá černá mračna nad táborským mužstvem dva slabé paprsky světla, která přece jen donutily diváky k potlesku a přinesly jim dílčí radost. Domácím k tomu dopomohla dvojnásobná početní výhoda po vyloučeních Kovářů a Plevy. V čase 56:40 připravila Slámu o čisté konto vydařená blesková kombinace po ose Černý - Matušík - Zayml a jen o devatenáct sekund později neměl žďárský brankář šanci při pohotové dělovce Heřmana - 2:8. Tento stav se stal konečným a táborští příznivci znovu opouštěli ochozy hodně skleslí.    


.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality