Klatovy poraženy! Náskok narůstá!

06.02.2013 23:02, autor: Jiří Jelínek

HC Tábor - HC Klatovy

6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Středa, 6.2.2013 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 5. Kolomý (Šulčík), 18. Matušík (Seidl), 22. Hájek (Kanov), 47. Seidl (Kanov, Trieb), 53. Matušík (Trieb), 56. Kolomý (Šulčík - 38. Čuban (Mrázek)

Rozhodčí: Jechoutek - Chochola, Ledinský   Vyloučení: 7:5   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 3:0, 3:1, 6:1   Diváci: 635

HC TÁBOR: Klestil (Panec) - Heršálek (A), Havran, Kanov, Hlaveš, Trieb, Adamec - Kellner, Pechánek, Mrkvička - Hájek, Matušík (C), Seidl - Šulčík, Kolomý, Heřmánek

HC KLATOVY: Rückl (Smejkal) - Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit, Knesl, Pouska - Topinka (A), Tulačka, Pacanda - Čurda, Bernad, Pavlis (C) - Vizinger, Vondryska, Čuban - Pitel, Nauš

Souhrn

Už je téměř tradicí špatný vstup do utkání táborských hokejistů. Nejinak tomu bylo i dnes. Během prvních dvou minut totiž vytvořili Klatovští velký závar a zle zatápěli Tomáši Klestilovi. Ten však vytáhl několik dobrých zákroků, dvakrát mu dokonce pomohla tyč. Ve čtvrté minutě měl dvě velké šance Pavlis, ale pokaždé jej vychytal táborský brankář. A opět se tak potvrdilo známé „nedáš, dostaneš“.  Do úniku dva na dva spěchal Šulčík s Kolomým, první jmenovaný přešel přes obránce a tlačil se do branky, dokázal i vystřelit. Brankář puk neudržel a Filip Kolomý jej dorazil do prázdné branky – 1:0. Poté nastala kuriózní situace, dva hráči Klatov ztratili hůl a Tábor hrál proti třem ozbrojeným soupeřům, výhodu však nezužitkoval. Další šance hostů byla také zvláštní. Nahozený kotouč z rohu kluziště se odrazil od domácího brankáře a zůstal ležet u tyče, kde jej nakonec Klestil přikryl. Druhá část první třetiny byla poněkud neurovnaná, ačkoliv oba týmy měli k dispozici přesilové hry. A právě když hlavní rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče, chopil se puku domácí šikula Jakub Matušík. Ten projel s pukem od vlastní modré čáry až před Rückla a střelou pod vyrážečku mu nedal šanci – 2:0. Vzápětí dostali možnost výhody muže v poli Klatovy, a protože byl vyloučen ještě další hráč Tábora, hrálo se pět na tři. Ani tuto příležitost Klatovy nevyužili.

Druhá třetina začal pro domácí úžasně. Po dvou minutách se do puku na modré čáře opřel Jan Kanov, jeho střela však byla zblokována. Klatovští v ten moment vůbec netušili, kde je puk. Toho si všiml Tomáš Hájek, který do něj plácl a trefil se přesně mezi betony – 3:0. Ve druhé třetině již byli Kohouti lepším týmem, ale vyložené šance nepřicházely. Hrálo se spíše ve středním pásmu a přesilové hry v dnešním utkání nebyly silnou stránkou ani jednoho týmu. Zajímavá byla pouze šance Tábora při hře čtyři na čtyři. Luboš Heršálek vystřelil od modré čáry, jeho střelu tečoval mezi nohy brankáře Filip Kolomý, Rückl však své chrániče sklapl včas. Dvě minuty před koncem třetiny se tak mohli radovat hosté. Po přesilové hře obkroužil branku domácích Čuban, poslal kotouč před branku a tam si jej do vlastní branky srazil táborský obránce – 3:1. Za tohoto stavu se šlo i do šaten.

Poslední třetina nabídla hokejové krásy nejvíce, domácí jakoby se v ní předháněli, kdo dá krásnější branku. Vše načala ve 44. minutě první lajna, po pěkné kombinaci byl sám na brankovišti Mrkvička, Rückl, ale zatím podržel svůj tým. Neuběhli ani dvě minuty a už se měnilo skóre, Kohouti sice přesilovou hru nevyužili. Pár vteřin po jejím konci však zakončil ještě přesilovkovou kombinaci Radek Seidl – 4:1. Tato branka jakoby spustila táborské útočné manévry. Přesně v polovině třetiny kombinovali domácí až do prázdné branky, puk se poté dostal na modrou k Janu Kanovovi jehož střela skončila na betonu hostujícího brankáře. O minutu později zachytil kotouč na modré čáře Petr Trieb, který neváhal a přihrál Vojtěchu Mrkvičkovi, jenž byl osamocený na kruzích. Jedovatá střela na lapačku však minula branku o pár centimetrů. Vzápětí měl puk na holi opět Petr Trieb, tentokráte ve vlastním pásmu. A poslal nádhernou dlouhou přihrávku na červenou čáru Jakubu Matušíkovi, který již pádil zcela sám na hostujícího brankáře. Blafákem do backhandu a střelou do šibenice mu nedal šanci – 5:1. Nejhezčí branku večera si však domácí ještě nechali v rukávu. Do dalšího úniku dva na dva se hrnula dvojice Kolomý – Šulčík. První jmenovaný u mantinelu pěknou kličkou obelstil jednoho z obránců, až jej posadil na zadek, a vykouzlil tak situaci dva na jednoho. Nahrál Romanu Šulčíkovi, který chvilinku podržel touš a poté jej směroval zpět na Filipa Kolomého, ten se nerozpakoval a zavěsil pod horní tyč – 6:1. V závěru utkání si ještě obě mužstva vyzkoušeli početní výhodu, zápas se však jen dohrával.

Ohlasy z táborské kabiny

Hlavní trenér Tomáš Matušík

"Začátek zápasu nám dneska znovu absolutně nevyšel. Klatovy na nás vlétli, my jsme se nehýbali, z čehož vznikl ten úvodní tlak. My jsme sice dali dvě hezké branky, ale tu třetinu v podstatě vyhrál Tomáš Klestil. Ve druhé třetině jsme měli výrazně více střel i jsme je přebruslili, ale paradoxně to v ní bylo 1:1. Ve třetí třetině už jsme je tedy vyloženě přehráli. Oproti utkání s Děčínem neměl dnešní zápas takové tempo, asi ani nebyl tolik líbivý. Může to být také dáno tím, že měsíc hrajeme dvakrát v týdnu a to se někde musí projevit. Pokud by mi někdo před těmito třemi soupeři někdo řekl, že získáme sedm bodů, tak bych to bral. Ačkoliv mě malinko mrzí bonusový bod z Řisut, ale tam si jej domácí zasloužili více. Dneska bych chtěl vyzdvihnout Tomáše Klestila, Petra Trieba a Láďu Adamce."

Brankář Tomáš Klestil

V prvních pěti minutách jsi předvedl několik dobrých zákroků, to bylo asi hodně důležité pro dnešní zápas?
"Já jsem tam měl i spoustu štěstí, byly tam dvě tyčky. Ale hlavně že to tam nespadlo, ty začátky máme špatné. Jako bychom hráli na půl plynu a pak musíme přidat. Naštěstí to kluci vždycky zvládnou, naše obrana se celkem zlepšila."

Vypadá to, že před play-off jsi dostal docela slušnou formu.
"No, tak do play-off je ještě daleko, ale je důležité, že se teď daří všem. Chceme si hlavně udržet první místo v tabulce. Uděláme pro to všechno."

Takové branky jako dali kluci v poslední třetině, na to se ti asi dobře kouká?
"No tak určitě (smích). Tam Filip Kolomý s Romanem Šulčíkem předvedli úžasnou akci, Kuba Matušík nádherný nájezd. Na tohle se opravdu hezky kouká. Hlavně aby chodili fanoušci, v čím větším počtu, tím lépe."

 

 

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality