JUNIOŘI: Táborská parta vyválčila první triumf v elitní ligové společnosti

15.12.2013 10:59, autor: Pavel Šácha

Třikrát opouštěli led poraženi, napočtvrté už se o body připravit nenechali. Táborští junioři se v sobotním střetnutí s letňanskými Letci dokázali vypořádat s nepříznivým vývojem zápasu a vydařeným závěrem pro sebe urvali první vítězství ve skupině o postup. Pražané vedeni bývalým extraligovým hokejistou a nyní spolukomentátorem České televize Milanem Antošem odjel od Jordánu s nepořízenou.

JUNIOŘI: Táborská parta vyválčila první triumf v elitní ligové společnosti

HC Tábor - HC Letci Letňany

3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Sobota, 14.12.2013 14:45 - Junioři

 

Branky a nahrávky: Pastyřík (Mikš), Zayml, Hlaveš), Hlaváč (Šimák, Zayml).

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Drachovský – Hájek, Hlaváč, Mikš, Šašek, Hlaveš, Novotný, Hošek – Rejthar, Pospíchal, Šimák, Zayml, Kutlák, Petr Dudák, Bílek, Pejša, Roubíček, Pastyřík.

Jaroslav Drda, trenér juniorů HC Tábor: „V zápase jsme podali daleko zodpovědnější a lepší výkon než ve čtvrtek na ledě Litoměřic, což nás samozřejmě těší. Sice jsme znovu bojovali s neproměňováním svých šancí a museli otáčet výsledek, i tak si ale myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Musím tentokrát kluky pochválit.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality