Je tu loučení. Kohouti ve čtvrtek naposledy vyrukují do boje s čínským Zlatým drakem

09.01.2020 00:54, autor: Pavel Šácha

Netradičně ve čtvrtečním termínu přistoupí táborští hokejisté k dalšímu bodu programu druholigové skupiny Střed. O sedmé hodině večerní je čeká ve Slaném poslední vzájemný duel s čínským týmem Golden Dragon.

Je tu loučení. Kohouti ve čtvrtek naposledy vyrukují do boje s čínským Zlatým drakem


Pohled do tábora soupeře

Exotický účastník už se blíží ke konci svého účinkování v české třetí nejvyšší soutěži a má před sebou posledních sedm utkání. Na své pouti za cennými hokejovými zkušenostmi zanechal doposud jen nepatrnou stopu v podobě jediného získaného bodu na ledě píseckých Králů. Všechny ostatní duely skončily kapitulací Zlatého draka, ať už vzdoroval soupeřům více či méně. Neoddiskutovatelné ovšem je, že výkonnostní křivka asijského celku pod vedením českých internacionálů Jiřího Šejby a Josefa Zajíce míří vzhůru. Pozitivní nádech dostala i poslední tři vystoupení žluto-červené družiny. Po předchozí sérii tří dvouciferných porážek její hráči výrazně zlepšili defenzívu a v žádném ze tří posledních zápasů neinkasovali více než sedm branek (v Klatovech 4:6, s Pískem 2:7, v Kolíně 0:7).

Prim v dresu v China Golden Dragon pochopitelně hraje pětice českých „krajánků“, i když pohled na produktivitu vykazuje i šikovnost čínských hokejistů. Za lídrem týmové ofenzívy Michalem Kučerou (18+6) naznačují střelecké vlohy Xudong Xiang (11+8) a Mingju Zheng (14+2), a až po nich je v bodování poskládáno zbylé české kvarteto.

Dosavadní vzájemné zápasy

Vzájemná bilance je pochopitelně pod neochvějnou nadvládou táborského mužstva. Na jednom pólu září domácí drtivý triumf kohoutů v poměru 16:0, na tom opačném vysílá varovné signály střídmé vítězství 7:3, když ještě po dvou třetinách byl ve Slaném stav nerozhodný 3:3. Zbylé tři zápasy připsaly Jihočechům do statistik výhry 7:0, 7:1 a 9:1.

Z táborské šatny

Sestava týmu Tábora dozná pro čtvrteční duel několika výrazných změn. Návrat do sestavy po obnoveném vleklém zranění hlásí Jan Trummer, a ti fandové, kteří za kohouty do Slaného zamíří, uvidí poprvé v akci také navrátilce Davida Blažka. Hrát naopak nemohou zdravotně indisponovaní obránci Marcel Dvořák s Václavem Beranem. Nenastoupí ani Ondřej Šulek, který posbíral už čtyři desetiminutové tresty a musí si proto odpykat jednozápasový distanc.

Úkol pro čtvrteční zápas zní jasně: nic nepodcenit, zapsat si tři body a podložit je výkonem, který posílí sebedůvěru týmu pro sobotní mimořádně náročný zápas s Příbramí. Jak se to Táborským podaří, to bude známo po čtvrteční 21. hodině.        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
Starší aktuality