Je tu loučení. Kohouti ve čtvrtek naposledy vyrukují do boje s čínským Zlatým drakem

09.01.2020 00:54, autor: Pavel Šácha

Netradičně ve čtvrtečním termínu přistoupí táborští hokejisté k dalšímu bodu programu druholigové skupiny Střed. O sedmé hodině večerní je čeká ve Slaném poslední vzájemný duel s čínským týmem Golden Dragon.

Je tu loučení. Kohouti ve čtvrtek naposledy vyrukují do boje s čínským Zlatým drakem


Pohled do tábora soupeře

Exotický účastník už se blíží ke konci svého účinkování v české třetí nejvyšší soutěži a má před sebou posledních sedm utkání. Na své pouti za cennými hokejovými zkušenostmi zanechal doposud jen nepatrnou stopu v podobě jediného získaného bodu na ledě píseckých Králů. Všechny ostatní duely skončily kapitulací Zlatého draka, ať už vzdoroval soupeřům více či méně. Neoddiskutovatelné ovšem je, že výkonnostní křivka asijského celku pod vedením českých internacionálů Jiřího Šejby a Josefa Zajíce míří vzhůru. Pozitivní nádech dostala i poslední tři vystoupení žluto-červené družiny. Po předchozí sérii tří dvouciferných porážek její hráči výrazně zlepšili defenzívu a v žádném ze tří posledních zápasů neinkasovali více než sedm branek (v Klatovech 4:6, s Pískem 2:7, v Kolíně 0:7).

Prim v dresu v China Golden Dragon pochopitelně hraje pětice českých „krajánků“, i když pohled na produktivitu vykazuje i šikovnost čínských hokejistů. Za lídrem týmové ofenzívy Michalem Kučerou (18+6) naznačují střelecké vlohy Xudong Xiang (11+8) a Mingju Zheng (14+2), a až po nich je v bodování poskládáno zbylé české kvarteto.

Dosavadní vzájemné zápasy

Vzájemná bilance je pochopitelně pod neochvějnou nadvládou táborského mužstva. Na jednom pólu září domácí drtivý triumf kohoutů v poměru 16:0, na tom opačném vysílá varovné signály střídmé vítězství 7:3, když ještě po dvou třetinách byl ve Slaném stav nerozhodný 3:3. Zbylé tři zápasy připsaly Jihočechům do statistik výhry 7:0, 7:1 a 9:1.

Z táborské šatny

Sestava týmu Tábora dozná pro čtvrteční duel několika výrazných změn. Návrat do sestavy po obnoveném vleklém zranění hlásí Jan Trummer, a ti fandové, kteří za kohouty do Slaného zamíří, uvidí poprvé v akci také navrátilce Davida Blažka. Hrát naopak nemohou zdravotně indisponovaní obránci Marcel Dvořák s Václavem Beranem. Nenastoupí ani Ondřej Šulek, který posbíral už čtyři desetiminutové tresty a musí si proto odpykat jednozápasový distanc.

Úkol pro čtvrteční zápas zní jasně: nic nepodcenit, zapsat si tři body a podložit je výkonem, který posílí sebedůvěru týmu pro sobotní mimořádně náročný zápas s Příbramí. Jak se to Táborským podaří, to bude známo po čtvrteční 21. hodině.        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality