DOROST: V klíčové bitvě neskolili Porubu, ale naději opět rozfoukali popravou lídra

24.02.2020 23:05, autor: Pavel Šácha

Extraligoví dorostenci HC Tábor prožili víkend „naruby“. Přílišnou radost z toho mít nemohou. V neděli sice šokovali hokejovou obec drtivou výhrou nad vedoucím týmem skupiny o udržení ze Vsetína, už o den dříve ale nezvládli veledůležitý souboj o čtvrtou příčku s Porubou. Naděje na přímou záchranu kohoutů v nejvyšší soutěži tím oslabily a v současné době už nemají situaci ve svých rukách, ale návrat mezi šťastné kvarteto týmů pro ně stále není nerozlousknutelným oříškem.

HC Tábor - HC RT Torax Poruba

2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Pátek, 21.2.2020 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 38. Šťastný (Kofroň, Kundrát), 52. Šimák (Eremiáš) - 18. Kac. Macias (Halata), 30. Krz. Macias (Vehovský, Halata), 36. Ślusarczyk (Chovanec, Koudelný), 40. Chovanec (Koudelný)

Rozhodčí: Šmika - Kovář, Nekvapil.   Vyloučení: 5:4   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 26:37  

HC TÁBOR: Korytar (Jansa) - Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Čančura, Adamec – Cháb, Eremiáš, Kundrát – Šimák, Matašovský, Vaněk – Polák, Šťastný, Souš – Krch.

HC RT TORAX PORUBA: Slíž (Drabčík) – Hlaváč (A), Černý, Macias M. (C), Bechný, Borkovec, Gelnar – Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Vehovský, Macias T. (A), Halata, Chovanec, Stodůlka, Kovalčík.

HC Tábor - VHK Vsetín

7:2 (3:1, 3:0, 1:1)

Sobota, 22.2.2020 12:29 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 6. Šimák (Bečvařík, Eremiáš), 12. Cháb (Kundrát, Eremiáš), 13. Matašovský (Šimák, Bečvařík), 21. Kofroň (Eremiáš, Cháb), 23. Kundrát (Eremiáš), 30. Kofroň (Šťastný, Adamec), 52. Polák (Eremiáš) - 2. Bednařík, 59. Babeliak (Kunst, Tobola).

Rozhodčí: Červenka - Hradil, Štěpánek.   Vyloučení: 10:6   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 28:44  

HC TÁBOR: Korytar (Jansa) - Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Čančura, Adamec – Cháb, Eremiáš, Kundrát – Šimák, Matašovský, Vaněk – Polák, Šťastný, Souš.

VHK VSETÍN: Nešpůrek (21. Janura) – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Rigo, Babeliak, Tobola, Hrnčíř, Dědek, Kovář, Čajanová, Jurek.

René Skalický, asistent trenéra dorostu HC Tábor – po utkání s Porubou: „Na zápas o čtvrtou příčku tabulky jsme se svědomitě připravovali celý týden, ale přesto jsme ho nedovedli do úspěšného konce. Poruba hrála velice disciplinovaně v úzkém obranném bloku, a ten se nám podařilo dvakrát překonat jen v početní převaze. Při rovnovážném počtu pět na pět jsme se sice do vyložených šancí taky dostali, ale bohužel jsme je neproměnili. Naopak soupeř vytěžil z minima maximum a všechny jeho góly padly po hrubých chybách naší defenzívy. Tímto výsledkem jsme si svou situaci značně zkomplikovali; bohužel už to nemáme ve vlastních rukách a v boji o udržení musíme čekat na případné zaváhání Poruby."
Po utkání se Vsetínem: „Do druhého víkendového zápasu jsme proti vedoucímu týmu tabulky nastupovali s vědomím, že ho pro zachování šance na udržení v soutěži musíme vyhrát. Od začátku se hrálo nahoru, dolů a první udeřil Vsetín. Nám se však následně podařilo vyrovnat a ještě v první třetině jsme skóre postupně navýšili na 3:1. V dobrém bruslení jsme nepolevili, a jelikož Kuba Korytar zavřel klec a nám se v přesilovkách dařilo, vytáhli jsme skóre až na neuvěřitelných 6:1 po dvou třetinách. V poslední části jsme se vlivem častých vyloučení víceméně bránili, přesto jsme dali gól na 7:1 a soupeř už výsledek jen korigoval při své přesilovce pět na tři.  Stínem na našem výkonu v utkání se stala naše obvyklá bolest. Měli jsme deset vyloučených a v podstatě celou jednu třetinu jsme hráli v oslabení.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality