Do Písku odchází Marcel Dvořák, v Táboře končí i Lukáš Volf a začíná Vojtěch Doktor

03.09.2020 02:24, autor: Pavel Šácha

Na soupisce druholigového táborského týmu došlo k několika změnám. Tři z nich spadají do kolonky odchodů, ta zbylá slibuje případné posílení defenzivních řad.

Do Písku odchází Marcel Dvořák, v Táboře končí i Lukáš Volf a začíná Vojtěch Doktor


Čtvrteční den se nesl ve znamení loučení. A v prvním případě velmi smutného... Po šesti letech věrných služeb opouští mužstvo HC Tábor osmadvacetiletý obránce Marcel Dvořák (na snímku). Mimořádně obětavý bek z Milevska, kterého ovšem v poslední době provázely časté zdravotní potíže, se dohodl na spolupráci s Pískem, kde už v minulosti rozvíjel své hokejové schopnosti a dlouho žluto-modrý dres IHC oblékal. Sympatickému hráči, skvělému parťákovi a hokejovému bojovníkovi je potřeba za jeho práci pro táborské klubové barvy upřímně poděkovat a popřát mu štěstí v novém angažmá i v osobním životě.

V přípravě kohoutů už nebude pokračovat ani útočník Lukáš Volf. Pětadvacetiletý písecký odchovanec a hokejista s četnými zkušenostmi z vyšších soutěží odehrál za Tábor tři přípravné zápasy, ale do plánů trenérů pro novou sezonu se nakonec nevešel a bude si hledat jiné angažmá.

Novým mužem v přípravě táborského je naopak od čtvrtka obránce Vojtěch Doktor. Dvacetiletý odchovanec Motoru byl před třemi lety členem reprezentační osmnáctky a patřil mezi výrazné opory defenzivních řad českobudějovické juniorky. První drobnou zkušenost se seniorským hokejem nabral v dresu David Servisu a v dalším rozletu mu zabránily vleklé zdravotní potíže. Talentovaný bek letos podstoupil zkoušku v prvoligové Třebíči, do týmu Horácké Slávie se ale nevešel a otevřel se tak prostor pro jeho už dříve uvažovaný příchod do Tábora.

Patriot Radek Pechánek bude hrát za Milevsko

Na zcela novou hokejovou epizodu se chystá i zkušený dvaatřicetiletý forvard Radek Pechánek. Ohromný táborský patriot se poprvé v dlouhé kariéře přesune do jiného týmu, konkrétně k sousednímu účastníkovi krajské ligy do Milevska. S týmem Tábora přesto zůstává i nadále osobně a tréninkově spjatý.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

Starší aktuality