Černá mračna nad dohráním letošního ročníku druhé hokejové ligy mužů

22.12.2020 23:25, autor: Pavel Šácha

Nad znovuobnovením bojů ve druhé hokejové lize mužů a dokončením sezony se nemilosrdně smráká. Na definitivní verdikt se ještě čeká, ale z e-mailového dopisu, které v úterý kluby obdržely od ředitele řízení soutěží Českého hokeje Antonína Vansy, je zřejmé, že se předčasný konec sezony přiblížil. Jeho znění je následovné.

Dobrý den,

dovoluji si Vás touto cestou informovat, že dnes dopoledne proběhlo jednání mezi ČSLH a ministerstvem zdravotnictví České republiky ve věci konání II. ligy ČR. Jeho závěrem je, že s ohledem na současnou situaci ohledně vývoje pandemie COVID-19 nemůže ministerstvo zdravotnictví ČR udělit výjimku z opatření přijatých vládou České republiky pro konání II. ligy ČR.
 Jak jste byli informováni již dříve, stanovil ČSLH jako nejpozdější datum, kdy by bylo nutné znovuzahájit II. ligu ČR, aby bylo zajištěno její regulérní dohrání a určení postupujícího družstva do vyšší soutěže, 3. leden 2021. Tento termín je nyní vyloučen. Současně tak je vyloučeno, že by mohlo dojít k dohrání II. ligy v pozdějších termínech, ať už z důvodu, že 30. 4. 2021 dle platných řádů ČSLH vyprší většina uzavřených smluvních vztahů, ale též (jak plyne z vyjádření mnohých z Vás) z důvodů organizačních, kdy je u řady zimních stadionů zcela vyloučeno, že by byl jejich provoz umožněn po 31. 3. 2021. Navíc nelze než nezmínit, že dle vyjádření řady z Vás samotných již v mnoha případech došlo k rozpuštění ledových ploch, nebo k nim v nejbližší době dojde s ohledem na nemožnost trénování mládežnických týmů.
 Za této situace Vás informuji, že nevidím jinou cestu, než připravit výkonnému výboru ČSLH na jeho nejbližší jednání návrh, jímž by byla předčasně ukončena soutěž II. liga ČR v sezóně 2020-2021, neboť její regulérní (resp. sportovně smysluplné) dohrání není možné.

Antonín Vansa
Ředitel oddělení řízení soutěží / CIHA Competitions Department Director

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
Starší aktuality