B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off

04.08.2018 12:54, autor: Pavel Šácha

Vedle druhé ligy mužů, extraligy mladšího dorostu i ligových soutěží ostatních mládežnických výběrů mohou táborští hokejoví fandové i nadále navštěvovat zápasy mužské krajské ligy.

B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off


B-mužstvo HC Tábor vyrukuje do boje s dvanácti totožnými soupeři pod vedením dosavadní trenérské dvojice Štěpán Kadilák – Petr Škulina. Za sebou má dvouměsíční tréninkové období na suchu a před sebou výzvu v podobě prolomení hranice play-off.

 Letní příprava táborského „béčka“ se dá podle slov Štěpána Kadiláka rozdělit na dvě rozdílné poloviny. „V květnu jsme byli s docházkou hráčů spokojeni a jejich přístup byl perfektní, ale v červnu už to začalo pokulhávat. Nevím, jestli to poznamenaly pracovní, studijní či jiné důvody, ale rozhodně už to nebylo podle našich představ. Je to samozřejmě škoda; tréninky jsou pro hráče, a ne pro nás trenéry,“ usmál se hořce hlavní kouč.

 Na led vstoupí hráči B-týmu v pondělí 20. srpna a scházet se budou třikrát v týdnu, což doprovodí i příprava na suchu. Koncem měsíce se do programu „béčka“ promítnou dvojzápasy s týmy Benešova a Sedlčan. „U dalšího soupeře máme ještě malý otazník. Je navíc možné, že si někteří naši kluci zahrají v utkání A-mužstva proti Yverdonu,“ poznamenal Štěpán Kadilák k zápasovému programu před startem mistrovských bojů.

 Klíčovým cílem táborské rezervy pro krajskou ligu je stejně jako v uplynulém ročníku postup do play-off. „V minulé sezoně se nám to nepovedlo. Podle mého je to dané tím, že se z kluků vytratil takový ten chtíč a zápal pro hokej. I v krajské lize by totiž měl jít do zápasu na krev, protože soutěž se v poslední době výrazně zkvalitnila,“ usuzuje trenér Kohoutů.

 Skladba týmu zůstane oevřená v podstatě až do začátku sezony. „To je opravdu těžké předjímat. Uvidíme, zda a případně kam se někteří mladí kluci dostanou na školy. Nevíme, jak to bude s hráči na rozhraní týmů A a B, tedy kdo se prosadí a kdo ne, případně kdo nám bude pomáhat,“ přemítá lodivod „béčka“ a nepředpokládá, že by mělo dojít k zásadní proměně kádru. Jisté je, že do přípravy nenastoupil obránce Filip Brabec, ale na druhé straně se z Milevska vrací Tomáš Hošek.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

Starší aktuality