B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off

04.08.2018 12:54, autor: Pavel Šácha

Vedle druhé ligy mužů, extraligy mladšího dorostu i ligových soutěží ostatních mládežnických výběrů mohou táborští hokejoví fandové i nadále navštěvovat zápasy mužské krajské ligy.

B-tým chce v krajské lize splatit loňský dluh a otevřít brány k play-off


B-mužstvo HC Tábor vyrukuje do boje s dvanácti totožnými soupeři pod vedením dosavadní trenérské dvojice Štěpán Kadilák – Petr Škulina. Za sebou má dvouměsíční tréninkové období na suchu a před sebou výzvu v podobě prolomení hranice play-off.

 Letní příprava táborského „béčka“ se dá podle slov Štěpána Kadiláka rozdělit na dvě rozdílné poloviny. „V květnu jsme byli s docházkou hráčů spokojeni a jejich přístup byl perfektní, ale v červnu už to začalo pokulhávat. Nevím, jestli to poznamenaly pracovní, studijní či jiné důvody, ale rozhodně už to nebylo podle našich představ. Je to samozřejmě škoda; tréninky jsou pro hráče, a ne pro nás trenéry,“ usmál se hořce hlavní kouč.

 Na led vstoupí hráči B-týmu v pondělí 20. srpna a scházet se budou třikrát v týdnu, což doprovodí i příprava na suchu. Koncem měsíce se do programu „béčka“ promítnou dvojzápasy s týmy Benešova a Sedlčan. „U dalšího soupeře máme ještě malý otazník. Je navíc možné, že si někteří naši kluci zahrají v utkání A-mužstva proti Yverdonu,“ poznamenal Štěpán Kadilák k zápasovému programu před startem mistrovských bojů.

 Klíčovým cílem táborské rezervy pro krajskou ligu je stejně jako v uplynulém ročníku postup do play-off. „V minulé sezoně se nám to nepovedlo. Podle mého je to dané tím, že se z kluků vytratil takový ten chtíč a zápal pro hokej. I v krajské lize by totiž měl jít do zápasu na krev, protože soutěž se v poslední době výrazně zkvalitnila,“ usuzuje trenér Kohoutů.

 Skladba týmu zůstane oevřená v podstatě až do začátku sezony. „To je opravdu těžké předjímat. Uvidíme, zda a případně kam se někteří mladí kluci dostanou na školy. Nevíme, jak to bude s hráči na rozhraní týmů A a B, tedy kdo se prosadí a kdo ne, případně kdo nám bude pomáhat,“ přemítá lodivod „béčka“ a nepředpokládá, že by mělo dojít k zásadní proměně kádru. Jisté je, že do přípravy nenastoupil obránce Filip Brabec, ale na druhé straně se z Milevska vrací Tomáš Hošek.   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
 • Dorost prohrál v Pardubicích 2:10

  So 24.11. |

  Tábortí extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na východě Čech druhým Pardubicím vysoko 2:9. Záhy neuspěli ani v samostatných nájezdech. Branky poražených Jihočechů zaznamenali Suchan a Kundrát. 

Starší aktuality