Druhá liga už se dočkala svého systému, nadstavbová část se stěhuje na východ

15.06.2024 17:24, autor: Pavel Šácha

Druhá hokejová liga už zná scénář, podle kterého bude psát svůj příběh její nadcházející ročník. Dochází v něm k několika změnám včetně hracího systému obou skupin a tématu rozuzlení vrcholných bojů v play-off. Konkrétní rozlosování soutěže zatím známo není, podle předběžných informací z Asociace druholigových klubů ledního hokeje se ho kluby dočkají zřejmě v průběhu července.

Druhá liga už se dočkala svého systému, nadstavbová část se stěhuje na východ


Táborští hokejisté se ve skupině Západ potkají se třinácti očekávanými soupeři včetně nováčka z Kadaně, který nakonec využil svá postupová práva.

Novinkou na západní straně druholigové mapy je zrušení nadstavbové části, což se promítne do počtu i obsazení zápasů. Všechny celky se spolu v základní části potkají třikrát, což znamená, že odehrají celkem 39 utkání. Po této fázi soutěže následuje rovnou play-off, ovšem bez předkola, takže se budou vyřazovací boje v obou skupinách týkat osmi nejlepších mužstev po základní části. Na Východě si naopak nadstavba odbyde premiéru. V její sedmičlenné elitní skupině půjde o pořadí v play-off, do kterého pronikne i nejlepší tým z nižší nadstavbové skupiny.

Systém play-off zůstává beze změn. Osmifinálové i čtvrtfinálové série jeho aktéři odehrají v rámci své skupiny na tři vítězné zápasy. Semifinálová a finálová série už propojí obě druholigové skupiny. Vítěze série určí čtyři výhry. Novinku přináší rozuzlení klíčových semifinálových a finálových střetnutí. V případě smírného výsledku v základní hrací době pátého, šestého a sedmého utkání bude následovat prodloužení až do vstřelení rozhodující branky. Pokud tedy nedojde k rozhodnutí ve dvaceti minutách nastavení, budou periodicky následovat případné další „třetiny“. Vítěz finále postupuje stejně jako letos přímo do Chance ligy. Dva nejslabší celky z každé skupiny si to rozdají o záchranu druholigové příslušnosti v sérii na dva vítězné zápasy.

Rozdělení skupin

ZÁPAD: Benátky nad Jizerou, Děčín, Hronov, Cheb, Kadaň, Kobra Praha, Kralupy nad Vltavou, Mostečtí Lvi, Písek, Příbram, Řisuty, Tábor, Ústí nad Labem, Vrchlabí.
VÝCHOD: Havířov, Havlíčkův Brod, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Šumperk, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Vyškov, Znojmo, Žďár nad Sázavou.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality