Člen zlaté party MUDr. Antonín Chochola v úterý ukáže v Táboře pohár mistrů světa

10.06.2024 23:30, autor: Pavel Šácha

Dozvuky zlatého veleúspěchu českých hokejistů na domácím světovém šampionátu ještě dlouho neutichnou. V úterý 10. června v 17.15 hodin se stane součástí oslav tohoto velkolepého triumfu také táborské Žižkovo náměstí. Právě tam – zhruba od 17.15 hodin – si mohou sportovní fandové z Tábora a okolí prohlédnout pohár pro mistry světa. Do města nad Jordánem coby svého rodiště ho přiveze hrdě ukázat významný člen české zlaté party: jeden z lékařů národního týmu MUDr. Antonín Chochola, zástupce přednosty ortopedické kliniky ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích.
 Legendární „ušatou trofej“ mohou lidé obdivovat přímo na Žižkově náměstí, pouze v případě krajně nepříznivého počasí by se slavnostní chvíle přesunuly do vestibulu matriky č. p. 6! Nenechte si ujít výjimečnou příležitost spjatou s významným triumfem českého ledního hokeje!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality