Táborští pokládají na druholigový stůl eso: u Jordánu zakotví dvojnásobný šampion

11.05.2024 01:43, autor: Pavel Šácha

Se zahájením přípravy na novou sezonu omýval táborské druholigové břehy nebývale silný a svěží příliv nových členů kohoutího kádru. Ještě předtím, než stihl utichnout, vzedmula se na konci tohoto týdne nová mohutná vlna a zanesla do táborských sítí vskutku trofejní úlovek. Ofenzívu ambiciózní družiny od Jordánu posílí velezkušený centr a dvojnásobný extraligový šampión Jan Hruška.

Táborští pokládají na druholigový stůl eso: u Jordánu zakotví dvojnásobný šampion


Ostříleného osmatřicetiletého forvarda táborským fandům nejlépe přiblíží sonda do jeho hokejového životopisu, a ani se nemusí nořit do přílišných hloubek. Jan Hruška zvěčnil do svých osobních statistik 580 utkání v tuzemské nejvyšší soutěži, ze kterých vytěžil 317 kanadských bodů. O patro níž nastoupil k 324 zápasům a do svých statistik v nich přiřadil 192 bodů.

Premiérových 8 startů mezi domácí elitou zaznamenal coby dvacetiletý mladík už v roce 2007. Nejdelší a nejkrásnější extraligové kapitoly ovšem psal až později v barvách mateřské Komety Brno. Zajímavé je, že se v jejím elitním kádru napevno usadil až po úspěšném působení ve slovenské Skalici, kam odešel po předchozí více než dvouleté prvoligové zkušenosti v Hradci Králové. Doma pod Špilberkem se kreativní centr dokázal vyhoupnout mezi ústřední týmové opory. Vzešla z toho nejen pozvánka do národního týmu, za který odehrál pět utkání v Euro Hockey Tour, ale také cenná dvaadvacetizápasová zkušenost ve finském Kärpätu Oulu a po návratu domů také oba zmíněné mistrovské tituly. V průběhu ročníku 2019-2020 byl Kometou vyměněn do Vítkovic za Šimona Stránského a Daniela Krenželoka, a také v družině rytíře Vítka se brzy po svém příchodu zařadil mezi velké opory. Nejenže si dokázal uchovat svou produktivitu, ale jeho cenu pro tým dokumentoval i fakt, že stejně jako předtím v Kometě nosil na dresu „áčko“.
 Před dvěma lety – možná trochu nečekaně – Jan Hruška opustil extraligovou vítkovickou palubu a sestoupil hned o dvě patra níž mezi znojemské Orly. Těm podle předpokladů výrazně pomohl k očekávanému postupu do Chance ligy, kterou si navíc už v téže sezoně zahrál coby pomocník pardubického B-týmu. Právě v barvách prvoligového nováčka ze Znojma strávil i uplynulou sezonu, která však skončila okamžitým pádem z druhé nejvyšší soutěže.

V tomto týdnu velezkušený útočník stvrdil svým podpisem přesun do Tábora; s novými spoluhráči bude v nadcházejícím druholigovém ročníku nahánět stejnou kořist, kterou se mu v roce 2023 podařilo ulovit se znojemskou orlí letkou. Honzo, vítej v Táboře!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality