Ještě jedna ofenzivní fanfára pro příchozí: táborské barvy bude hájit Matěj Svoboda

07.05.2024 19:26, autor: Pavel Šácha

Mužstvo táborských druholigových kohoutů hlásí pátou ofenzivní posilu. První tréninky s týmem už má za sebou odchovanec brněnské Komety a naposledy hráč Horácké Slavie Třebíč Matěj Svoboda.

Ještě jedna ofenzivní fanfára pro příchozí: táborské barvy bude hájit Matěj Svoboda


Třiadvacetiletý odchovanec brněnské Komety se chystá vnést do táborského týmu potřebnou dravost. Mateřské hokejové líhni pod Špilberkem byl vcelku věrný a strávil v ní převážnou část své dosavadní kariéry. Odměnou za poctivé výkony ve službách Komety se mu staly nominace do mládežnických reprezentačních výběrů České republiky. Podobně jako řada jiných úspěšných mladíků si také Matěj Svoboda dopřál hokejovou zkušenost v zámoří, kde hájil barvy juniorské organizace Northerrn Cyclons se sídlem v Hudsonu. V soutěži NCDC pobyl jen jedinou sezonu a vrátil se do domovského přístavu. Právě včas na to, aby se stihl stát oporou brněnské juniorky, připsat si první ze svých 11 startů v extraligovém A-týmu a poprvé významně zasáhnout do bojů v Chance lize v barvách přerovských Zubrů.

Právě na Hané – s extraligovými odbočkami do Komety – strávil i následující dvě sezony. V zatím posledních dvou letech už se ovšem hlásil trenérům na jiných prvoligových adresách. V ročníku 2022-2023 obýval sluj šumperských Draků, s nimiž ovšem prožil hořké sestupové zklamání, a tak rád přijal nabídku Horácké Slavie Třebíč. Vedle obránce Lukáše Kříže je tak už druhým hráčem tohoto týmu, který bude v nadcházející sezoně hájit zájmy a naplňovat ambice druholigových kohoutů z Tábora. Popřejme mu do angažmá u Jordánu hodně štěstí a spokojenosti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality