Kohoutí brankoviště vítá staronovou tvář: do Tábora se vrací mladík Oliver Šatný

06.05.2024 18:52, autor: Pavel Šácha

V pondělí ráno oficiálně odstartovala příprava druholigového A-mužstva. Týkala se mimo jiné i všech nově příchozích hráčů včetně mladíka, jehož příchod budiž odtajněn právě nyní. Přísloví „dobří holubi se vracejí“ si vzal za své brankář Oliver Šatný a pro nadcházející druholigovou sezonu 2024-2025 vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.

Kohoutí brankoviště vítá staronovou tvář: do Tábora se vrací mladík Oliver Šatný


Talentovaný dvacetiletý brankář nezná žádné prostředí lépe, než právě to táborské. Rodák z města nad Jordánem učinil první hokejové krůčky v sousední Soběslavi, už v žákovských letech ovšem sbíral ostruhy právě v modro-bílých barvách HC Tábor. Z rodného hnízda vylétl až s nástupem dorosteneckého věku a zamířil mezi chomutovské Piráty. Už v následujícím ročníku 2018-2019 zapsal první starty za tamní juniorku a probil se do reprezentační šestnáctky, za kterou odchytal tři duely s vynikajícím průměrem 1,08 gólu na zápas.
Po skončení úspěšné sezony se vydal za dalšími zkušenostmi do Mladé Boleslavi a jeho vzestup nabral na obrátkách. Parádní výkony v barvách dorostu a juniorky Bruslařů mu vynesly starty v národním týmu do 17 let, a protože v nich nepolevil, v sezoně 2020-2021 se před ním lákavě otevřely dveře do reprezentace U18. Tréma? Příliš velké sousto? Kdepak. Oliver Šatný, jenž už měl čerstvě za sebou čtyři seniorské starty v prvoligovém Ústí nad Labem, se záhy vešel do plánů trenéra Jakuba Petra pro světový šampionát ve Spojených státech, a nejen to… Ve třech utkáních stanul v brance českého týmu.

Individuálně veleúspěšná sezona přivábila k brankáři z táborské líhně mimořádně atraktivní příležitost. Ačkoliv nebyl draftován, přistála mu na stole pozvánka do nováčkovského kempu Buffala Sabres. Osvěžen touto novou zkušeností nakonec v zámoří zůstal a v neprestižnější juniorské soutěži QMJHL hájil nejprve barvy Ostrovanů z Charlottetownu a později oblékal dres Cape Breton Eagles. V téže sezoně 2022-2023 nechyběl u významného úspěchu české reprezentace do 20 let, která vybojovala stříbrné medaile, byť ho skvěle chytající Tomáš Suchánek stejně jako libereckého Daniela Krále do branky nepustil.

V uplynulém ročníku táborský rodák svou zámořskou cestu opustil a vrátil se na tuzemská kluziště. Mezi prvoligovými kolínskými Kozly se do zápasu nepodíval a záhy se stěhoval do Litoměřic, kde rozšířil svůj rozepsaný hokejový životopis o pět startů ve druhé nejvyšší soutěži. Aktuálně se Oliver Šatný rozhodl pro návrat domů, což je pro hokejové fandy od Jordánu výtečná zpráva.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality