Velké jméno do stráže táborské pevnosti. Tým posílil zkušený válečník David Štich

05.05.2024 15:10, autor: Pavel Šácha

Vrátili jste se právě z výletu, chaty či chalupy? Máte za sebou lítý sportovní mač či příjemný kulturní zážitek? Ať už jste trávili neděli jakkoliv, vězte, že to nejlepší na vás teprve čeká právě nyní na našem webu. Představujeme vám další novou posilu táborského týmu; muže, jehož příchod vyvolá v hokejových kruzích oprávněný rozruch.

Velké jméno do stráže táborské pevnosti. Tým posílil zkušený válečník David Štich


506 extraligových startů, 111 těch prvoligových, 4 sezony v prestižních zámořských soutěžích i četné účasti v českých reprezentačních výběrech vyzdobené bronzem z mistrovství světa osmnáctek. A především nezdolné srdce hokejového válečníka. Taková je souhrnná vizitka pětatřicetiletého rodáka z Plzně.

Jméno David Štich jitří emoce napříč tuzemskými kluby a soutěžemi, především je ale synonymem bojovnosti, neústupnosti a velké profesionality. S nekompromisním obráncem chce hrát každý, proti němu jen málokdo. Tak o něm hovoří hlasy z týmů, kde působil, a především pohled do jeho hokejového životopisu.      

Svůj první zápas za A-mužstvo mateřského klubu odehrál David Štich už v roce 2005. V tuzemsku poté strávil ještě následující ročník. Dokráčel v něm nejen k dalším extraligovým příležitostem, ale také k již zmíněné bronzové medaili ze šampionátu U18, kterou dosud považuje za svůj nejsilnější hokejový moment. Zajímavostí je, že ve stejném roce nechyběl ani na mistrovství světa dvacetiletých.
 Není divu, že už v následujícím ročníku reflektoval mladý bojovník na přesun do zámoří. Nebyla to jen tak ledajaká epizoda. V tamní elitní juniorské soutěži QMJHL strávil čtyři úspěšné sezony, přičemž v posledních dvou nahlédl šestkrát také do AHL, tedy do předsálí nejslavnější soutěže světa. Její dveře však nakonec neotevřel. V roce 2008 se mu ovšem dostalo jiné pocty, to když na mistrovství světa dvacetiletých v kanadské Ottawě nosil na dresu kapitánské „céčko“.

V roce 2010 už byl David Štich zpátky v Čechách, ale nezamířil do mateřské Škodovky, nýbrž do liberecké organizace. Po tři sezony hájil barvy tamních Bílých Tygrů i jejich tehdejšího záložního týmu z Benátek nad Jizerou. Co je však podstatné, splnil si další obvyklý sen všech malých hokejistů a ve 4 utkáních oblékl dres seniorského národního týmu České republiky.
 Následující kapitoly bohaté kariéry robustního obránce zaplnila další extraligová angažmá v barvách Slavie Praha, Vítkovic, Mladé Boleslavi, Chomutova, Litvínova a Českých Budějovic. O patro níž odehrál jedinou kompletní sezonu, a hned měl co slavit. S „áčkem“ na dresu pomohl kladenským Rytířům vybojovat návrat do extraligy.

 V uplynulém ročníku vyslyšel ostřílený bek vábení k návratu z Mladé Boleslavi do Motoru České Budějovice po necelých dvou letech. Angažmá na jihu Čech doplnil o 15 startů v prvoligovém Znojmě, aby aktuálně přijal novou výzvu jménem HC Tábor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality