Po dravém mládí další porce zkušeností. K Jordánu míří univerzál Jakub Matai

03.05.2024 01:02, autor: Pavel Šácha

Ještě před víkendovými dny odpočinku přinášíme táborským fanouškům další, byť tentokrát jen jednu novinku týkající se přílivu hráčů do tvořícího se kádru. A není jen tak ledajaká! Dres s kohoutem na prsou bude v nadcházející druholigové sezoně oblékat Jakub Matai, muž, který má ve svém hokejovém životopisu zapsáno mimo jiné 38 soutěžních startů v prestižní KHL a 80 extraligových duelů v barvách Olomouce.

Po dravém mládí další porce zkušeností. K Jordánu míří univerzál Jakub Matai


Jakub MATAI

Dosavadní kariéra třicetiletého hráče vykazuje mimořádnou pestrost a vzbuzuje i patřičný respekt. Rodák z Kadaně se do hokejových vyšších kruhů odrazil od působení v dorostu a juniorce Litvínova, které ho v roce 2011 vyneslo i na mistrovství světa „osmnáctek“. Následně ho zlákala juniorská obdoba mezinárodní KHL, a protože v dresu mladých Tatranských vlků zářil, vydobyl si také 19 startů za Lev Poprad v mimořádně prestižní seniorské mezinárodní soutěži. Ročník 2012-2013 strávil ještě coby junior v Ústí nad Labem, už v následující sezoně však znovu válel za Lva (po jeho přestěhování do Prahy) v KHL.
Jakkoliv je výčet dalších působišť Jakuba Mataie velmi bohatý, za samostatnou zmínku rozhodně stojí jeho extraligová minulost. V dresu Olomouce odehrál 90 střetnutí, a navíc ještě 12 kvalifikačních zápasů o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži.

Další pohled do životopisu zkušeného hokejisty už vezměme souhrnně. Patří do něj 201 prvoligových startů v barvách Ústí nad Labem, Litoměřic, Jihlavy, Přerova a Havířova. V roce 2020 vyměnil tuzemská kluziště za francouzskou nejvyšší soutěž, kde nastoupil v dresu Nice k 75 mistrovským zápasům. Po dvou sezonách na Azurovém pobřeží se vrátil do Česka, a v tu chvíli už ho mohli zaregistrovat i táborští fandové. Jakub Matai se totiž v domovském kraji domluvil na spolupráci s druholigovými Piráty Chomutov. Ti využili jeho univerzálnosti a zapsali ho do obranných řad, kde dokázal najít kompromis mezi defenzívou a původním ofenzivním zařazením a vyzdobil své osobní statistiky 45 body ve 48 zápasech (16+29). V chomutovské Rocknet aréně měl ostřílený Severočech strávit i následujících ročník,  v létě se ale vykoupil ze smlouvy a vydal se za pozoruhodným angažmá v rumunské Steaue Bukurešť.

Od nové sezony bude znovu brázdit česká druholigová kolbiště, tentokrát však právě na jihu Čech. Táborští trenéři počítají s Jakubem Mataiem primárně do ofenzivních řad a je nabíledni, že by se měl stát jedním z lídrů jejich družiny.

Od představování nových členů táborské hokejové party si dáme o víkendu volno a vrátíme se k němu v průběhu prvního květnového pondělka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality