Táborské Mamby si užily bohatou sezonu. Jsme výborná parta, libuje si Jana Šonková

22.04.2024 00:09, autor: Pavel Šácha

Když se před lety vyhoupl na hokejovou scénu u Jordánu ženský tým HC Mamby Tábor, pesimisté mu nepředpovídali příliš dlouhou budoucnost. O šest let později se nadšená hadí parta těší z první sezony s účastí v dlouhodobé soutěži, početné hráčské základny, širokého a neúnavného realizačního týmu, a především vyzařuje neutuchající elán a radost z každého dalšího společného tréninku, zápasu či turnaje.

Táborské Mamby si užily bohatou sezonu. Jsme výborná parta, libuje si Jana Šonková

Mamby po závěrečném charitativním turnaji na stadionu v Bílině

Táborské Mamby prožily bohatou a přínosnou sezonu. V amatérské lize, do které se zapojily, odehrály deset utkání. Ve čtyřčlenné základní skupině za sebou nechaly jindřichohradecké Střely, které dvakrát vysoko porazily (11:2, 7:2). Triumf nad soupeřkami od Vajgaru si ještě jednou zopakovaly ve vzájemném dvojutkání o konečné 7. místo (10:4, 6:1). Daleko přitom neměly ani k obsazení 5. příčky; v semifinále spodní poloviny play-off  potrápily jičínské Manki, byť jim nakonec dvakrát podlehly (3:4, 2:5). Na konci sezony se omlazená parta táborských hokejistek vypravila na charitativní turnaj do Bíliny, odkud si přivezla 5. místo. Právě v rámci těchto klání se jí podařilo na třetí pokus vyválčit skalp zmíněného jičínského týmu HC Manki (4:3po nájezdech).

V současné době Mamby odpočívají, aby se před prázdninami znovu natěšeně ponořily do přípravy na další ročník. Bližší aktuální sondou do jejich šatny je i následující povídání s Janou Šonkovou, jednou ze zakladatelek táborského ženského týmu a jeho hráčskou stálicí.     

V jaké kondici se aktuálně táborská mambí parta nachází?
Ze začátku sezony jsme se potýkaly s menším počtem hráček  na trénincích. Některé jsou dlouhodobě zraněné, ale například dvě naše spoluhráčky v nejbližších dnech očekávají narození potomků, takže i tím se náš kádr zúžil. Naštěstí se nám aktuálně podařilo přivést do týmu novou mladou krev. Děvčata hokej nikdy předtím nehrála, takže na trénincích pracují na technice hole, bruslení a dalších herních činnostech. Největším pozitivem sezony je přístup všech holek k tréninkům. Scházíme se pravidelně dvakrát týdně v počtu kolem 22 hráček. Holky makají, snaží se pracovat na zlepšování svých dovedností a užívají si každý trénink. Logisticky je pro nás také důležité, že nás vedení HC Tábor bere jakou jejich pevnou součást celého klubu a vychází nám maximálně vstříc. Už čtyři sezony máme vlastní šatnu a nemusíme přivážet výstroje na každý trénink; hodně to pomáhá mladým děvčatům, která ještě nemají řidičský průkaz a musejí tedy spoléhat na ostatní spoluhráčky, anebo  na MHD. 

Vysoký počet hráček v týmu se podepsal i pod navýšení členů realizačního týmu…   
Je to tak, musely jsme ho rozšířit. Ke stálým hlavním trenérům Tomáši Prštickému a Petrovi Suskovi, kteří s námi jsou už od založení týmu, se přidal Martin Maděra a rychle se stal stabilní součástí naší party. Realizační tým dále tvoří asistenti Luboš Dedek a David Suchan, a také náš kustod Míra Šerpán. Bez všech těchto mužů bychom vůbec nemohly trénovat, a patří jim opravdu velký dík za to, že pro nás obětují svůj volný čas.

Na co byste nalákala nové zájemkyně o vstup do vaší mambí kabiny?
Především jsme výborná parta, která se opravdu ráda schází a podniká také mimohokejové aktivity. Věková skladba je přitom hodně široká, jsou tu hráčky od 13 do 52 let, takže si každá nová členka v týmu jistě najde kamarádku ve svém věku. Ten ale neřešíme, jsme opravdu jeden tým. Nové zájemkyně nás mohou kontaktovat přes facebook nebo messenger HC Mamby Tábor.

Odkaz na stránky ligy: https://www.ahl.cz/soutez/soutez_zen/
Facebook HC Mamby: https://www.facebook.com/HCMambyTabor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality