Jedna jízdenka do semifinále, dva zájemci. Tábor v neděli uvidí bitvu o všechno!

30.03.2024 15:46, autor: Pavel Šácha

Všechno, nebo nic. Pokračování druholigové jízdy, nebo konec sezony. Sladká euforie, nebo hořké zklamání. Po skončení nedělní čtvrtfinálové bitvy, která se odehraje od 18 hodin na táborském zimním stadionu, už nebude pro jednoho ze soupeřů vůbec. A je víc než jisté, že žádný z nich nechce přihlížet nadšenému křepčení svého protivníka…!

Jedna jízdenka do semifinále, dva zájemci. Tábor v neděli uvidí bitvu o všechno!


Rivalita obou geograficky blízkých účastníků třetí nejvyšší soutěže v uplynulých sezonách gradovala, aniž by mohli předvídat, že to ještě ani zdaleka není vrchol. Ten se dostaví až o nedělním podvečeru a cesta k němu povede po rozpálených žhavých uhlíkách. Táborští hokejisté ztratili domácí zahajovací duel série, pak ale zabrali a k páteční čtvrté bitvě jeli s vědomím, že mohou čtvrtfinálové boje ukončit. Nestalo se – zápas je ani zdaleka nezastihl v optimálním rozpoložení, a protože jejich sok naopak svůj ideální mód pro zdramatizování série našel, vzešlo z toho vítězství příbramského Baníku v poměru 2:0.
Ať už se ve dvě stě čtyřiceti minutách hrací doby čtvrtfinále stalo cokoliv, je to pryč. Nezbylo ani skóre jednotlivých zápasů, ani obraz hry, ani staré či nové, vyřízené či nevyřízené účty. Všechno začne znovu a vtěsná se do jediného utkání. Každá maličkost může hrát v konečném účtování svou roli.

Jakkoliv oba celky startují do rozhodujícího střetu z totožné pozice, bylo by alibistické nezmínit jednu nespornou výhodu táborských kohoutů: v zádech budou mít dozajista fantastické fanoušky a navzdory velikonočním svátkům a kratochvílím je víc než zřejmé, že tentokrát bude v hledišti panovat opravdu pekelná atmosféra.
Jak už jsme zmiňovali v předchozích vstupních informacích, v neděli platí víc než kdy jindy apel na zakoupení si vstupenek prostřednictvím online prodeje na webu vstupenky.hctabor.com a včasný příjezd či příchod na zápas. Každý hlas a každá podpora, kterou budou domácí hokejisté vnímat od první vteřiny zápasu, může být důležitým kamínkem ve vytoužené vítězné mozaice…

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii z pátečního zápasu u Litavky jakožto pozvánku do ochozů na nedělní táborský zápas o všechno.          

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality