Baník Příbram versus HC Tábor, díl čtvrtý. Kohouti útočí na postup do semifinále

28.03.2024 17:41, autor: Pavel Šácha

Na trase Tábor – Příbram bude v pátek odpoledne znovu mimořádně živo. Právě u Litavky se totiž odehraje čtvrtá bitva druholigového čtvrtfinále mezi domácím Baníkem a táborskými kohouty. Příběh zápasu je jasně daný: hosté od Jordánu budou útočit na postupový třetí bod, středočeský soubor má za úkol odvrátit konec sezony a vrátit třaskavou sérii k rozhodující nedělní bitvě do Tábora. První vteřina pátečního souboje na příbramském ledě se odrazí od 17. hodiny.

Baník Příbram versus HC Tábor, díl čtvrtý. Kohouti útočí na postup do semifinále

Nic není hotovo! Touto větou začínají všechny myšlenky táborské strany směřující ke čtvrtému duelu. Podoba výsledků předchozích dvou vzájemných střetů, jakkoliv lichotivé, znamenaly pro Jihočechy „pouze“ zisk potřebných bodů v sérii a vedení 2:1 na zápasy. K rozhodující třetí ziskové položce je dovede pouze maximální úsilí, koncentrace a pokora před kvalitním soupeřem, který se za žádných okolností nevzdává.

Právě obrovská touha zvrátit vývoj série požene do útoku domácí hokejisty, kohouti zase vsadí na momentální lepší psychické rozpoložení a nabytou víru ve vlastní schopnosti. A jak se ukázalo ve všech přechozích dějstvích čtvrtfinálových bojů, v zádech budou mít fantastickou podporu svých fanoušků, byť na cizím hokejovém území. Dospějí společně k vytouženému cíli?

Ohlédněme se ještě jednou za povedeným třetím zápasem na domácím ledě prostřednictvím přiložené fotogalerie.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality