JUNIOŘI: Táborští vyválčili důležité body u Labe a bez potíží přehráli Černošice

12.03.2024 00:07, autor: Pavel Šácha

Už jen dva kroky… Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor je na nejlepší cestě k vytouženému postupu do ligy juniorů. V sobotu se k ohromné radosti a úlevě přenesl přes krajně nebezpečnou kolínskou překážku, kterou jen o den později doprovodil očekávanou a bezpečnou domácí výhrou nad Černošicemi. Nyní mají kohouti před sebou poslední dva zápasy, po kterých se do jejich šatny nastěhuje buď oslavná euforie, nebo hořké zklamání. V pátek večer nastoupí k zápasu na ledě českobudějovického DDM, v neděli od 19 hodin pak s největší pravděpodobností podstoupí přímou bitvu o postup do juniorské ligy s Kobrou Praha. Aktuálně před ní mají k dobru tři body.

JUNIOŘI: Táborští vyválčili důležité body u Labe a bez potíží přehráli Černošice

SC Kolín - HC Tábor

3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Sobota, 9.3.2024 14:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 28. Jonák (Švanda), 31. Hušek (TS), 47. Zelenka (Burda) - 6. Němeček (Šimák), 12. Pospíchal (Gajdolín), 40. Šindelář, 49. Šimák.

Rozhodčí: Tasch - Kratochvíl, Široký.   Vyloučení: 2:2   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 36

SC KOLÍN: Želivský (Valenta) — Houžvička, Hušek, Žaloudek, Svoboda, Švanda, Mach — Burda, Čepelák, Černák, Lederer, Jonák, Zelenka, Protiva , Novotný, Vyvial, Janek.

HC TÁBOR: Pulda (Šrámek) - Ondřej, Klíma, Janda, Bouška, Gajdolín, Mrázek, Bejšák, Rottenberg - Suchan, Šimák, Němeček - Špánek, Fencl, Lang - Vlček, Šindelář, Pospíchal - Kupka, Mohyla.

HC Tábor - SK Černošice

7:1 (4:0, 3:0, 1:1)

Neděle, 10.3.2024 18:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 3. Šimák (Ondřej), 4. Pospíchal (Šindelář), 10. Lang (Kupka), 11. Sochůrek (Rottenberg, Mohyla), 27. Šimák (Němeček, Bouška), 32. Šimák (Němeček, Kupka), 38. Šťastný (Pospíchal) - 49. Hlaváček (TS).

Rozhodčí: Poskočil - Lang, Diviš.   Vyloučení: 3:3   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:1   Diváci: 90

HC TÁBOR: Šrámek (Ostrý) - Ondřej, Klíma, Janda, Bouška, Gajdolín, Mrázek, Šťastný, Rottenberg - Suchan, Šimák, Němeček - Sochůrek, Fencl, Kupka - Vlček, Šindelář, Pospíchal - Lang, Mohyla.

SK ČERNOŠICE: Kašpar (Spilka) — Krischke, Drábek, Malík, Halbych, Havlík, Beňačka — Pavlovský, Jeřábek, Babický, Růžička, Hlaváček, Protiva, Jaroušek, Bubanec, Durák.


ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „V Kolíně jsme měli povedený vstup do zápasu. Hráli jsme opravdu výborně, dostali jsme se do vedení 2:0 a je škoda, že jsme nepřidali ještě alespoň jeden gól, protože jsme měli další dvě vyložené šance. Za tohoto vývoje jsme pak přece jen maličko polevili, dostali jsme gól v oslabení a hned vzápětí z trestného střílení, takže jsme si sami zápas zkomplikovali. Sice jsme potom znovu přišlápli plyn a dostali se zpět do vedení, bohužel přišla další nedůslednost a bylo to 3:3, ale podařilo se nám dát čtvrtý gól, a ten byl rozhodující. Zbytek utkání už jsme si pohlídali a myslím si, že soupeř už neměl na to, aby nás zmáčkl a pokusil se vyrovnat. Pro nedělní zápas s Černošicemi nám sobotní utkání přece jen vzalo síly a náš výkon byl těžkopádnější. Opět jsme si s tím ale poradili, do desáté minuty jsme si vypracovali vedení 4:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Ke konci už jsme některé hráče šetřili, protože mají určité zdravotní problémy. Máme z víkendu šest bodů a navlékli jsme na svou šňůru další dva korálky. Teď už se naplno soustředíme na poslední dva zápasy. Doufám, že ten páteční na DDM zvládneme, a v neděli proti Kobře do toho půjdeme po hlavě a nenecháme si to ujít.“  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality