FANTAZIE! Po dorostu udrželi extraligu pro Tábor také bojovníci z deváté třídy

03.03.2024 21:53, autor: Pavel Šácha

Po zapečetění nedělního programu mládežnických hokejových soutěží vytryskl u Jordánu nový gejzír nadšení a euforie. Důvod? Táborská 9. třída už má s jistotou v kapse záchranu nejvyšší tuzemské soutěže pro příští soutěžní ročník!

FANTAZIE! Po dorostu udrželi extraligu pro Tábor také bojovníci z deváté třídy


Svěřenci kouče Rostislava Kadlece a jeho asistenta Davida Šťastného sice v sobotu prohráli na ledě pražské Sparty hladce 0:6, ale o dva dny dříve skvěle zvládli veledůležitou bitvu v Litvínově, odkud si přivezli euforické vítězství 3:2. Devítibodový zisk z nadstavbových bojů jim nakonec s předstihem stačil na stvrzení extraligové příslušnosti. Definitivně tomuto vytouženému úspěchu požehnaly nedělní porážky předposledního Litvínova na ledě Pilsen Wolves (4:2 pro domácí) a posledního Kladna v Salcburku (6:4), po kterých už kohouti nemohou klesnout z aktuálního 4. místa své nadstavbové skupiny.

Hráčům a hráčce 9. třídy HC Tábor, realizačnímu týmu i všem dalším podporovatelům tohoto výběru k extraligové záchraně srdečně blahopřejeme!            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality