DOROST: Ach, ty přesilovky...! Táborští v nich propadli, Porubu dovedly k výhře

20.02.2024 23:45, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci další krok na cestě za vytouženou záchranou extraligové soutěže nezvládli. V úterním střetnutí na domácím ledě se museli sklonit před soupeřem z daleké Poruby a po šedesáti minutách skočila do jejich nadstavbových statistik porážka v poměru 2:6. Zrcadlem konečného výsledku byla diametrálně rozdílná hra v početní výhodě.

DOROST: Ach, ty přesilovky...! Táborští v nich propadli, Porubu dovedly k výhře

HC Tábor - RT Torax Poruba

2:6 (0:1, 2:1, 0:4 )

Úterý, 20.2.2024 19:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 24. Suchan (Svoboda), 40. Slívko (Strachota) - 17. Skorochod (Ostřížek), 25. Stryczek (Žídek, Michalík), 44. Majkowski (Stryczek), 51. Ostřížek (Vehovský, Bobok), 58. Majkowski (Skorochod, Dietrich), 60. Žídek (Majkowski, Stryczek).

Rozhodčí: Červenka - Thuma, Teršíp.   Vyloučení: 6:7   Využití: 0:4   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 65

HC TÁBOR: Moustafa (Neduchal) – Mohyla, Pufr, Bačo, Mašek, Céza, Šťastný, Ryšavý – Suchan, Pánek, Svoboda – Slívko, Slabý, Strachota – Bartuška, Bušta, Šustík – Vinš.

RT TORAX PORUBA: Láryš (Bernard) – Majkowski, Korbel, Dragon, Stasjuk, Michalík, Planka – Skorochod, Vehovský, Václavek – Bobok, Indrst, Dietrich – Žídek, Stryczek, Ostřížek – Ignatěnko.


MILAN DANČIŠIN, trenér A-týmu HC Tábor: „Bylo to typické play-off utkání. K vidění byla taktická bitva, kterou nakonec soupeř zvládl lépe a vyhrál zcela zaslouženě. Dnes rozhodovaly přesilovky. My jsme jich měli k dispozici hodně, bohužel jsme však ani jednu z nich neproměnili. Naopak soupeř nám dal ve třetí třetině po našich hloupých až dětinských chybách z přesilovek čtyři góly a rozhodl zápas. Nedá se nic dělat; jedeme dál a musíme se připravit na páteční zápas s Libercem. Bodově ještě nejsme tam, kde bychom chtěli, a musíme je teď vybojovat.“     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Extáborský reprezentační novic

    Út 28.01. |

    V nominaci české reprezentační sedmnáctky na únorový Turnaj pěti v Helsinkách nechybí jméno útočníka Václava Svobody. Tento šestnáctiletý forvard aktuálně působí ve finském klubu Jyväskylä, do kterého se odrazil povedeným působením v dresu táborského extraligového dorostu. Václav Svoboda si v národních barvách odbyde svou ryzí premiéru.                              

    Více...
  • Dominik Pavlát opět v národním týmu

    Po 27.01. |

    Táborský odchovanec Dominik Pavlát stojí na prahu další reprezentační epizody. Pětadvacetiletý brankář, jenž aktuálně hájí barvy finského týmu Ilves Tampere, nechybí v nominaci národního týmu pro blížící se Švédské hry. V rámci třetí zastávky série Euro Hockey Tour má šanci navázat na své dosavadní čtyři starty v reprezentačním A-týmu, z nichž hned tři byly vítězné.     

  • Senzace s táborskou stopou

    Út 21.01. |

    České hokejistky před pár dny vybojovaly zlaté medaile na univerziádě v Turíně, když ve finálové bitvě senzačně porazily Kanadu 2:1 po prodloužení. Všímavý táborský fanoušek jistě zaznamenal, že kapitánkou úspěšného národního týmu byla obránkyně Anna Kotounová, jež v mládežnických kategoriích minulosti hájila modro-bílé barvy HC Tábor a zahrála si i za ženský tým HC Mamby. Gratulujeme!

     

    Více...
  • Jan Duda se stěhuje z Ústí do Prahy

    Pá 03.01. |

    Táborský útočník Jan Duda, který v průběhu aktuální sezony odešel hostovat do týmu Ústí nad Labem, končí své působení na severu Čech a aktuální druholigový ročník dohraje v barvách pražské Kobry. 

  • Dvougólový reprezentant z Tábora

    Po 30.12. |

    Táborský útočník Štěpán Nevšímal už střílí góly v dresu národního týmu. V nedělním střetnutí Turnaje pěti v Chomutově přispěl české "šestnátce" k prestižní výhře 6:3 nad Slovenskem dvěma góly. Skvělý počin!

Starší aktuality