ŽÁCI: Hráči sedmé třídy srazili na kolena doposud neporaženého lídra z Klatov

05.02.2024 12:07, autor: Pavel Šácha

Do boje o ligové body zasáhly o víkendu tři žákovské výběry HC Tábor. Výjimečnou pozornost na sebe strhli především „sedmáci“, kteří si doma vyšlápli na suverénního vládce celé soutěže z Klatov. O rok mladší výběr kohoutů dotáhl v Letňanech šest minut před závěrečnou sirénou čtyřbrankovou ztrátu, závěr ale vůbec nezvládl a odvezl si domů divokou porážku 7:10. Tým páté třídy si z hájemství vedoucího Vimperku přivezl další cenné zápasové zkušenosti, které však musel vykoupit dvaceti inkasovanými góly.

7. třída

Skvělá práce! Vedoucí tým tabulky z Klatov nepoznal ve dvanácti uplynulých zápasech hořkost porážky a vyhřívá se na čele celé soutěže s ohromným bodovým odstupem před ostatními týmy.  U Jordánu ale narazil! Doposud předposlední domácí mužstvo se díky skvělému startu do utkání dostalo na tu správnou vlnu a svým čtvrtým vítězstvím v soutěži se postaralo o obrovské překvapení uplynulého žákovského víkendu.       

HC TÁBOR – HC KLATOVY 5:3 (4:2, 1:1, 0:0)

Branky: 2. Fris, 4. Svoboda (Rezek), 10. Kahoun (Fabišík), 16. Vítovec (Dohnal), 27. Svoboda – 10. Kovařík, 20. Frýba (Mička), 25. Mička. Rozhodčí: Hlaváč – Votápek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 45.
Složení táborského týmu: Janovský (Kašpar) – Miadok, Ručka, Kubašta, Janovská, Fabišík – Přitasil, Vítovec, Kahoun, Rezek, Gruber, Fris, Svoboda, Dohnal.

6. třída

Táborští mladíci prožili málo vídaný zápas. Po první třetině prohrávali 1:5, a přestože ve druhé části své manko o jeden gól zmírnili, na žádný hokejový galavečer to z jejich strany příliš nevypadalo. V závěrečné dvacetiminutovce se přesto mladí kohouti nadechli k obrovskému nástupu a v čase 54:52 bylo vyrovnáno na 7:7! Bohužel pro ně přišla veškerá snaha vniveč. Letci ani pod obrovským náporem nekapitulovali, méně než minutu po vyrovnání soupeře znovu strhli vedení na svou stranu, a nakonec dalšími dvěma góly ustanovili konečný výsledek.  

LETCI LETŇANY – HC TÁBOR 10:7 (5:1, 2:3, 3:3)

Branky: 4. Kala (Kryšová), 10. Kryšová, 11. Hrabák (Drábek, Kryšová), 17. Hrabák (Kala, Souček), 17. Klatt (Novák), 29. Drábek (Kala), 32. Hrabák (Kala), 56. Rychlý (Kubeš), 57. Kala (Kryšová, Hrabák), 58. Houštecký – 16. Soldát, 24. Pešina (Babinský), 33. Paleček (Babinský, Pešina), 35. Babinský (Soldát), 49. Babinský (Soldát, Mládek), 54. Pešina (Soldát, Mládek), 55. Babinský. Rozhodčí: Nosek – Rambousek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváků: 56.
Složení táborského týmu: Kačena (17. Mareš) – Dimitrova, Vaněk, Slaba, Mládek, Paleček, Dimitrov, Komínek, Trojáček, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Raszka, Zákostelecký, Schwarz, Soldát.

5. třída

Početně oslabená táborská družina si ze šumavského souboje Goliáše s Davidem odvezla dvacetigólový příděl. Domácí lídr tabulky od úvodních minut kraloval a v tabulce posledním kohoutům nakonec povolil alespoň čestný úspěch, o který se za stavu 7:0 postaral Vojtěch Ryšavý.

HC VIMPERK – HC TÁBOR 20:1 (8:1, 4:0, 8:0)

Branky: 1. Fridrich (Jeřábek), 6. Mirvald (Venta), 11. Jeřábek (Vinš), 12. Hajný, 15. Jeřábek, 15. Krůček (Sitár), 15. Předota (Hajný, Krůček), 20. Fridrich (Mádl, Jeřábek), 22. Fridrich (Binder), 27. Krůček (Sitár), 35. Hajný (Sitár), 40. Vinš (Illek, Kraml), 42. Jeřábek (Fridrich, Venta), 42. Kraml, 45. Krůček (Sitár), 47. Hajný (Krůček), 49. Fridrich (Sitár, Tesař), 49. Krůček (Hajný), 51. Kraml, 60. Krůček (Předota) – 16. Ryšavý. Rozhodčí: Bublíková – Častoral. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváků: 25.
Složení táborského týmu: Michálek – Ryšavý, Čech, Kříž, Susková – Samec, Koudelka, Kubašta, Mašek, Schwarz, Novotný, Drtina, Melich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality