Hráči 4. třídy se v lednu nenudili. Program soutěže si zpestřili turnajem v Plané

30.01.2024 12:53, autor: Pavel Šácha

S příchodem nového kalendářního roku rozhodně nelenila ani parta ze 4. třídy HC Tábor. Ze svého mistrovského programu odkrojila dva turnaje a sezonu si okořenila také účastí na výborně obsazeném turnaji v rámci akce Winter Hockey Days v Plané nad Lužnicí.

Hráči 4. třídy se v lednu nenudili. Program soutěže si zpestřili turnajem v Plané


O prvním ryzím víkendu nového roku se čtvrťáci vypravili k utkáním do Jindřichova Hradce. Podle slov trenérů se jejich týmu oba zápasy s domácími Střelci a veselskou Lokomotivou herně povedly a za výkon, který u Vajgaru předvedl, si od nich vysloužil pochvalu.

O dva týdny později cestoval celek 4. třídy k dalšímu soutěžnímu turnaji do českobudějovického Hokejového centra Pouzar. Jeho termín kolidoval právě s kláním v Plané nad Lužnicí, a tak do zápasů s domácím Mad Bull a Milevskem vyrukovala velmi omlazená sestava. Na ledě se vzhledem k tomu projevila lepší taktická vyzrálost a technické schopnosti hráčů soupeře, ale to, co Táborští v tomto směru postrádali, vynahrazovali pohybem a ohromným nasazením.
 „Moc si cením toho, že se kluci nezalekli a makali, i když by výsledkově na soupeře nestačili,“ prohlásil po turnaji trenér malých kohoutů Radek Pechánek. „Kluci nechali na ledě všechno a s předvedenými výkony musíme být spokojeni. Pochvalu si zaslouží brankář Filip Erwerth, který na straně A předvedl super výkon, a také Damián Žilinčík
s Matiasem Tůmou. Oba jsou ročníky 2016 a na B straně bojovali proti klukům o dva roky starším, ale rozhodně se neztratili a patřili k tahounům mužstva,“ dodal táborský kouč.

Winter Hockey Days v Plané       

Zmíněný turnaj v Plané nad Lužnicí se stal pro táborské hráče ročníku 2014 velkým zážitkem. Jednotlivá střetnutí provázely světelné a ohnivé efekty a nechyběly ani dovednostní soutěže. V samotném turnaji se vedle týmu HC Tábor představilo 11 mužstev z celé republiky. Jeho systém rozdělil dvanáct účastníků do dvou základních skupin po šesti týmech. Zápasy se hrály na 3x12 minut s automatickým střídáním po minutě a každá třetina byla bodována zvlášť jako samostatné utkání. Navrch pak následovala série pěti nájezdů, takže v každém střetnutí bylo ve hře 8 bodů.

Táborský celek se ve své skupině potkal s mužstvy Slavie Praha, Karlových Varů, Českých Budějovic, Břeclavi a Hvězdy Praha a obsadil v ní 5. příčku. V záapse o konečné umístění narazili kohouti na soupeře z Vítkovic, který byl nad jejich síly, a tak v konečném účtování turnaje obsadili 10. místo. Ve finálovém střetnutí se potkala obě pražská „S“ a vítěznou trofej nakonec uložili do své klubové pokladnice naděje Sparty.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality