ŽÁCI: Na táborském ledě bylo k vidění hodně gólů, dvakrát slavili domácí

29.01.2024 23:49, autor: Pavel Šácha

Žákovské celky mají za sebou další škrty ve svých sezonních zápasových plánech. Ve všech případech se naplnily předpoklady pramenící z tabulkového postavení soupeřů.

ŽÁCI: Na táborském ledě bylo k vidění hodně gólů, dvakrát slavili domácí


8. třída

Hráči osmé třídy si to podruhé v rámci skupiny o umístění rozdali s Humpolcem a porážku 5:6 z prvního vzájemného utkání mu splatili i s úroky. Především díky gólovým manévrům ze druhé části spěli k vysokému vítězství, a nakonec se zastavili jediný krůček před populární „desítkou“. Velice cenná je nula na kontě brankáře Jakuba Kašpara.

HC TÁBOR – HC HUMPOLEC 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)

Branky: 11. Svoboda (Dohnal), 21. Dohnal, 23. Hák (Svoboda, Trnka), 29. Svoboda (Dohnal), 32. Svoboda (Kahoun), 34. Kahoun (Keltner), 35. Vobořil (Hák), 42. Svoboda (Novák), 60. Kahoun (Dušek). Rozhodčí: Hlaváč – Lang. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváků: 55.
Složení táborského týmu: Kašpar (Vošta) – Jaeger, Lévai, Novák, Keltner – Trnka, Dohnal, Fris, Vondrák, Dušek, Kahoun, Vobořil, Svoboda, Hák.

7. třída

Na půdě výše postaveného soupeře nabral táborský tým už po první třetině tříbrankové manko a bylo jasné, že mu u Vltavy pšenka nepokvete. Jeho hráči přesto dokázali odvrátit hrozící debakl a obě další dějství zápasu prohráli jen o gól.    

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)

Branky: Binter (Zeman), 13. Zeman (Vokatý), 15. Dolejš (Makovička, Vlček), 26. Binter (Zeman), 36. Binter (Vokatý), 37. Vokatý (Vlček, Zeman), 45. Zeman (Vokatý), 56. Makovička (Hanzal) – 25. Svoboda, 32. Svoboda (Kubašta), 56. Přitasil (Ručka, Rezek). Rozhodčí: Šrámek – Nečas. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 52.  
Složení táborského týmu: Janovský (23. Kašpar) – Ručka, Kubašta, Janovská, Fabišík – Přitasil, Pejša, Šefčíková, Vítovec, Rezek, Gruber, Dušek, Fris, Svoboda.

6. třída

„Šesťáci“ měli o víkendu na programu dvojitou porcí zápasového vytížení. V sobotu narazili v Říčanech na dosud neporaženého lídra soutěže, který svou vítěznou auru uhájil a poslal kohouty domů s prázdnou. O den později hájili táborští hokejisté 4. příčku v tabulce před nájezdníky z Mladé Boleslavi. Dlouho s tím měli těžkou práci, ale v poslední části nastartovali turbomotory, vyhráli ji 6:1 a vtiskli svému vítězství dvoucifernou podobu. Čtyřmi brankami, z toho třemi právě v závěrečném dějství se blýskl Vladimír Pešina.      

COM-SYS ŘÍČANY – HC TÁBOR 7:1(2:0, 3:1, 3:0)

Branky: 16. Vintr, 30. Lošťák, 33. Blinka, 39. Vintr (Lošťák, Volenec), 53. Vintr (Lošťák), 57. Lošťák (Vintr, Boháč), 60. Mrva (Kubice) – 25. Paleček (Slaba, Ošmyk). Rozhodčí: Höger – Nosek. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. Diváků: 42.
Složení táborského týmu: Kačena (Mareš) – Vaněk, Slaba, Komínek, Trojáček, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Paleček, Raszka, Slunečko, Schwarz, Soldát.

HC TÁBOR – BK MLADÁ BOLESLAV 11:5 (3:2, 2:2, 6:1)

Branky: 4. Dimitrov, 12. Paleček (Schwarz), 25. Pešina (Slaba), 32. Schwarz (Ošmyk), 36. Vaněk (Kočí), 44. Pešina (Soldát), 51. Ošmyk, 53. Schwarz (Paleček, Ošmyk), 54. Pešina (Babinský, Soldát), 57. Vaněk, 58. Pešina (Babinský) – 7. Trojan (Kadeřábek), 16. Kubišta (Kadeřábek, Kučera), 21. Kramer, 34. Kadeřábek (Kubišta, Kučera), 52. Trojan. Rozhodčí: Bouška – Eremiáš. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Oslabení: 2:0. Diváků: 45.  
Složení táborského týmu: Mareš (Kačena) – Vaněk, Slaba, Komínek, Trojáček, Ošmyk, Pešina, Babinský, Kočí, Paleček, Raszka, Slunečko, Schwarz, Soldát, Dimitrov.

5. třída

Nejmladší žákovský výběr HC Tábor rozehrál duel s veselskou Lokomotivou velmi slibně, a je velká škoda, že si nechal v poslední minutě první třetiny dát gól na 2:2. Nerozhodný stav přesto Táborští drželi skoro až do poloviny zápasu, pak jim ovšem favorit gólově odskočil a s výjimkou snížení na 3:4 už nepřipustil žádné komplikace.

HC TÁBOR – LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ 3:10 (2:2, 1:4, 0:4)

Branky: 3. Melich (Kubašta), 7. Ryšavý (Slaba), 33. Drtina (Kříž) – 4. Míchal (Šašek), 20. Buzu (Kulman), 28. Šašek (Zeman), 32. Šašek (Nohejl), 34. Bárta, 35. Šašek (Míchal), 41. Míchal (Šašek), 43. Buzu (Martin), 49. Šašek (Míchal), 52. Mikeska (Nohejl). Rozhodčí: Hlaváč – Ent. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváků: 60.
Složení táborského týmu:  Michálek (Sedláček) – Čech, Vondráková, Kříž, Ryšavý, Susková, Lhota – Šenkýř, Kubašta, Samec, Koudelka, Mašek, Novotný, Drtina, Slaba, Melich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality