Pojď hrát hokej! Táborská kohoutí rodina přivítala nové kamarády

22.01.2024 15:09, autor: Pavel Šácha

Přestože nedělní lednová rána svádějí spíše k lenošení, na zimním stadionu v Táboře bylo právě v neděli 21. ledna mimořádně živo. K tradiční početné partě aktérů klubové Školičky bruslení se připojilo i 11 nových zájemců o lední hokej, které zlákala celorepubliková výzva Pojď hrát hokej.

Pojď hrát hokej! Táborská kohoutí rodina přivítala nové kamarády


Potencionální mladé hokejisty s jejich rodiči přivítali  na stadionu manažer mládeže HC Tábor Jaroslav Drda s trenérem Janem Boháčem a poskytli jim základní informace o ledním hokeji, jeho zázemí, potřebách i radostech, které dětem přináší. Jen o chvíli později vstoupili na ledovou plochu Jágr, Pastrňák, Hertl, Nečas, a další Jágr, další Pastrňák… První krůčky dost možná dlouhé budoucí kariéry učinili malí nováčci v dresech s kohoutem na hrudi a jmenovkami a čísly našich nejslavnějších hokejistů. Na ledě strávili zhruba hodinku vyplněnou zábavnými bruslařskými úkoly a hrami, a jistě po očku sledovali dění na druhé straně ledové plochy. Tam právě pilovali bruslařské dovednosti možná jejich budoucí kamarádi ze Školičky bruslení, která je hlavní líhní pro nejmladší klubové výběry. Postupem času se obě skupiny i propojily a na ledě začal více než padesátihlavý rej.

 „Škola bruslení nám potrvá ještě zhruba dva měsíce. Věřím, že se do ní nově příchozí děti zapojí a v blízké budoucnosti se stanou součástí naší hokejové rodiny,“ poznamenal trenér klubové mládeže Jan Boháč coby hlavní muž táborského dílu projektu Pojď hrát hokej. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám dnes pomáhali, a díky kterým mohly děti strávit na stadionu příjemné ráno,“ doplnil.
Prohlédněte si přiloženou bohatou fotogalerii z nedělního dopoledne.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality