Ukázalo se, že jsme dobře připraveni, řekl po startu nadstavby kouč dorostu Milan Dančišin

11.01.2024 14:09, autor: Pavel Šácha

Čtyřbodový zisk z prvních dvou utkání je pro dorostenecký výběr HC Tábor solidním záchytným bodem do dalších bojů. Před zápasy. O přípravě na nadstavbu, hodnotě domácího zisku i úkolu pro nejbližší duely hovořil trenér táborského mužstva MILAN DANČIŠIN.

Ukázalo se, že jsme dobře připraveni, řekl po startu nadstavby kouč dorostu Milan Dančišin


Jak náročné bylo naladit se na nadstavbové boje, ve kterých už je ve hře záchrana nejvyšší soutěže?
Po tragických předvánočních událostech v Praze jsme měli odložené první dva nadstavbové zápasy v Porubě a Olomouci, což nám s ohledem na přípravu samozřejmě trošku zkomplikovalo situaci. Ještě v pátek, kdy jsme měli odjíždět, jsme rychle zareagovali a využili volné kapacity ledu k tomu, abychom si alespoň zatrénovali. Mezi svátky jsme trénovali dvoufázově a k tomu měli další dvě jednotky na suchu, abychom ještě něco dotrénovali fyzicky. Byli jsme v posilovně, ale využili jsme i službu u Oliny Kundrátové ve Fit studiu OK, kde máme možnost vložit do přípravy step aerobic a kompenzační cvičení. Chodíme tam v sezoně každý pátek a pro kluky je to super. Pak už jsme se sešli na Nový rok a pochopitelně vyhlíželi zápasy, protože ta pauza bez nich byla opravdu dlouhá.

První dva těžké zápasy s Litvínovem a Kladnem ukázaly, že se vám takto náročná fyzická příprava vyplatila…
Jsem rád, že jsme je takhle zvládli. S Litvínovem z toho byl jen bod, ale ten bereme. S Kladnem to bylo náročné i na psychiku, ale nakonec to kluci dotáhli k vítězství. Vzhledem k průběhu těch zápasů to pro ně bylo náročné, ale ukázalo se, že jsme fyzicky dobře připraveni, a že – jak už jsem říkal – ten tým má charakter. Věřím, že to zvládneme.    

Ve čtvrtek hrajete v Liberci, v sobotu jedete na Spartu. Jaký rezultát by vás uspokojil?
Rozhodně nechceme přijet úplně s prázdnou. Tabulka je po těch prvních dvou kolech nesmírně vyrovnaná a vypadá to, že může nakonec rozhodovat každý bod. Pokud navážeme na to dobré, co jsme ukázali doma, a kluci se o to porvou, tak se to může povést.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

Starší aktuality