DOROST: Táborští nebodovali, s Kladnem však alespoň smazali chmury z Boleslavi

07.12.2023 20:42, autor: Pavel Šácha

Na sklonku základní části soutěže mají extraligoví dorostenci za sebou další dva zápasy. Jejich průběh byl stejně jako výsledné skóre zcela rozdílný, ale resumé totožné – v obou případech přišli bodově zkrátka. V úterní dohrávce na ledě mladé Boleslavi prohráli po matném výkonu jednoznačným poměrem 0:9, o dva dny později se museli smířit s těsnou, a vzhledem k průběhu hry bolestnou porážkou 2:3.

DOROST: Táborští nebodovali, s Kladnem však alespoň smazali chmury z Boleslavi

BK Mladá Boleslav - HC Tábor

9:0 (1:0, 4:0, 4:0)

Úterý, 5.12.2023 17:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 6. Hanyš (Vasiak), 28. D. Kovář (Hanyš, Vasiak), 32. Doležel (Maxin, Vasiak), 37. Kurka (Kristek, Vasiak), 39. Kurka (Ždanov, D. Kovář), 46. Maxin (Čermák, Fink), 48. Fink (Maxin, Vasiak), 50. Maxin (Fink), 58. Ždanov (Kristek).

Rozhodčí: Domský - Thuma, Kubas.   Vyloučení: 5:6   Využití: 4:0   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 25

BK MLADÁ BOLESLAV: Sklenička – Kovář, Doležel, Čermák, Hájek, Macháček, Šilhavý – Kurka, Kristek, Ždanov – Hrouda, Fink, Maxin – Vasiak, Matějka, Hanyš – Václavík, Novotný.

HC TÁBOR: Spálenka (Kalkus) – Mohyla, Bačo, Ryšavý, Klečacký, Lomoz, Špaček, Mašek – Šustík, Nevšímal, Podzimek – Suchan, Pícha, Svoboda – Bušta, Strachota, Slívko – Slabý.

HC Tábor - HC Rytíři Kladno

2:4 (1:1, 0:2, 1:1 )

Čtvrtek, 7.12.2023 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 10. Strachota (Suchan), 45. Šustík (Pícha, Slabý) - 19. Borkovec (B. Novák, Kulich), 35. Pytlík, 36. Valuš (B. Novák, Pytlík), 60. Pytlík.

Rozhodčí: Jílek - Deja, Uhlík.   Vyloučení: 4:7   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 65

HC TÁBOR: Moustafa (Spálenka) – Bačo, Pufr, Špaček, Mohyla, Mašek, Kostka, Lomoz – Suchan, Pícha, Svoboda – Šustík, Strachota, Nevšímal – Podzimek, Slabý, Pánek – Slívko.

HC RYTÍŘI KLADNO: Weber (Voráček) – Borkovec, Háž, Dörfl, Krása, Müller, Štefík, Raulič – Valuš, Novák, Pytlík – Beran, Kulich, Klempíř – Pěch, Trojna, Polášek – Kozák.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor – po utkání v Mladé Boleslavi: „Průběh zápasu a přístup našich hráčů k němu přesně odpovídal rozpoložení, v jakém jsme do Boleslavi přijeli. Dva z nich si doma dokonce zapomněli helmu… V první části jsme s domácími ještě vcelku drželi krok, ale od druhé části tam nebylo vůbec nic z toho, na čem pracujeme a co chceme hrát, navíc nám chybělo i nasazení, což je neomluvitelné. Je pravda, že jsme den před utkáním absolvovali svazové testy a máme hodně hráčů, ale ani to není omluvou pro výkon, jaký jsme v zápase předvedli. Za ten jsem se popravdě styděl.“ Po utkání s Kladnem: „Myslím si, že jsme si tentokrát alespoň bod zasloužili. V prvních dvou třetinách, a obzvláště v té druhé jsme byli lepší a měli jsme tam pasáž, kdy jsme k nám soupeře prakticky nepustili. Už v první třetině jsme si měli vytvořit větší náskok. Bohužel za stavu 1:1 ve druhé třetině přišla fatální individuální chyba, po které jsme inkasovali gól na 1:2 a vzápětí další, kdy jsme nechali nepokrytého hráče v předbrankovém prostoru. Ve třetí části jsme snížili na 2:3, soupeř se pak ale paradoxně trochu zvednul. V závěru jsme zkusili hru bez gólmana a zase se tam objevila šance, nakonec jsme ale dostali do prázdné branky čtvrtý gól. I přes porážku si tentokrát kluci zaslouží za nasazení i výkon pochvalu.“    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality