DOROST: Těsná prohra v boji s Motorem probudila v domácích řadách optimismus

02.12.2023 12:37, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci odkrojili v týdnu ze svého programu jediný extraligový zápas. Odehráli ho na domácím ledě s českobudějovickým Motorem, zatímco sobotní výpravu si vinou sněhové kalamity po dohodě se soupeřem odložili na pozdější termín. V krajském derby se mladí kohouti prezentovali velmi slibným výkonem a vysloužili si pochvalu od svého trenéra, a to i přesto, že nakonec hostům od Vltavy podlehli 2:3.

DOROST: Těsná prohra v boji s Motorem probudila v domácích řadách optimismus

HC Tábor - Motor Č. Budějovice

2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Čtvrtek, 30.11.2023 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 14. Svoboda (Pufr), 58. Suchan (Slívko, Bačo) - 40. Hečko (Nedorost, Mařík), 40. Trefil (Novotný, Hanzák), 57. Přibyl (Hanzák, Nedorost).

Rozhodčí: Valda - Motl, Černohlávek.   Vyloučení: 4:3   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 50

HC TÁBOR: Moustafa (A. Spálenka) – Bačo, Lomoz, Mohyla, Pufr, Ryšavý, Špaček, Mareš – Suchan, Pánek, Strachota – Slívko, Slabý, Svoboda – Pícha, Bušta, Šustík – Kostka.

MOTOR Č. BUDĚJOVICE: Novák (Hájek) – Šrámek, Nedorost, Blažek, Schmied, Matějka, Jaroš – Hečko, Mařík, Lev – Hanzák, Přibyl, Hřebejk – Muška, Novotný, Trefil – Čečetka.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor: „I přes konečný výsledek jsme odehráli velmi dobrý zápas, který už kluci po těch předchozích výrazných porážkách opravdu potřebovali. Jsme spokojeni s tím, že jsme v naší hře viděli přesně ty prvky, na kterých chceme stavět, a bylo tam i dobré bruslení a nasazení. Pokud budeme takhle zvládat i ty důležité zápasy, nemuseli bychom se bát,
že to pro nás dopadne špatně.“   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality