DOROST: Těžký dvojboj se Spartou a Slavií přinesl mladým kohoutům zklamání

27.11.2023 17:21, autor: Pavel Šácha

Extraligoví dorostenci se v minulém týdnu dostali do křížku s oběma pražskými „S“ a na rozdíl od předchozích vzájemných střetnutí tentokrát tahali za výrazně kratší konec hokejového provazu. V domácím duelu se Slavií si sami zatarasili cestu k příznivějšímu výsledku neproměněním šancí v první části hry. O dva dny později je domácí Sparta předčila po všech stránkách, s čímž korespondoval i dvouciferný rozdíl ve skóre. Ve čtvrtek od 16 hodin nastoupí táborští mladíci k prestižnímu jihočeskému derby s českobudějovickým Motorem.

DOROST: Těžký dvojboj se Spartou a Slavií přinesl mladým kohoutům zklamání

HC Tábor - Slavia Praha

3:8 (0:2, 1:5, 2:1)

Čtvrtek, 23.11.2023 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 39. Svoboda (Pufr, Slívko), 43. Šustík (Pánek, Suchan), 52. Strachota - 13. Huk (Oh), 16. Švancar (Huk, Tittl), 27. Skyba (Hörnig), 29. Kucharčík (Šámal), 31. Kucharčík (Matějovský), 33. Oh (Huk, Švancar), 35. Tittl (Švancar, Huk), 41. Kucharčík (Matějovský).

Rozhodčí: Šperl - Štofa, Kubíček.   Vyloučení: 2:5   Využití: 1:2   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 60

HC TÁBOR: Spálenka (35. Moustafa) – Céza, Pufr, Bačo, Ryšavý, Mašek, Mohyla, Šťastný – Šustík, Rizák, Suchan – Pánek, Kostka, Svoboda – Bušta, Strachota, Slívko – Slabý.

SLAVIA PRAHA: Höhlig (Poletín) – Marek, Pšenička, Lorenz, Oh, Skyba, Hess – Šámal, Kucharčík, Matějovský – Tittl, Huk, Švancar – Hörnig, Tichý, Egart.

Sparta Praha - HC Tábor

12:1 (4:0, 2:0, 6:1)

Sobota, 25.11.2023 13:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 2. Hlinka (Trachta, Hoznourek), 9. Hrubý (Nestrašil), 12. Nestrašil (F. Novák, Prichodko), 12. Hrubý (M. Bolocan, J. Novák), 25. Hrubý (F. Novák, Nestrašil), 35. F. Novák (Nestrašil, Hrubý), 41. Nestrašil (F. Novák, Malínek), 47. Novotný, 48. Hlinka (Volodin, J. Novák), 48. F. Novák (Nestrašil, Prichodko), 51. Hrubý (Cichoň, Novotný), 60. F. Novák (Cichoň) Brož (12. Spálenka) – Pufr, Mohyla, Bačo, Céza, Mašek, Špaček, Lomoz – Suchan, Pánek, Šustík – Pícha, Slívko, Svoboda – Rizák, Slabý, Strachota – Kostka. - 47. Slívko (Svoboda, Pufr).

Rozhodčí: Turhobr – Bernard, Žídek.   Vyloučení: 4:6   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 1:0   Střely: 43:35  

SPARTA PRAHA: Tvrzník (Hanousek) – Burda, J. Novák, Cichoň, Malínek, Nedvěd, Hoznourek – M. Bolocan, Hrubý, T. Bolocan – F. Novák, Hlinka, Volodin – Nestrašil, Trachta, Klanica – Prichodko, Novotný.

HC TÁBOR: Brož (12. Spálenka) – Pufr, Mohyla, Bačo, Céza, Mašek, Špaček, Lomoz – Suchan, Pánek, Šustík – Pícha, Slívko, Svoboda – Rizák, Slabý, Strachota – Kostka.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor – po utkání se Slavií: „Popravdě mi hrozně vadí, jakým způsobem jsme usilovali o výsledek. Nedivím se tomu, že nám nejdou nohy, protože máme za sebou hodně náročné tři týdny. U hráčů jsem ale bohužel postrádal bojovnost. Kdyby jí dali do hry více, jsem přesvědčený, že bychom neprohráli první třetinu 0:2, protože jsme si dokázali vytvořit šance. Góly ale bohužel dal jen soupeř. Obranná hra byla z naší strany špatná, působili jsme bezradně, zbytečně jsme ustupovali a nebyla tam ani chuť se srážet. Především ale pracujeme špatně před naší brankou. Je mi našich gólmanů líto, protože odvádějí dobrou práci, ale hráči jim nepomůžou.“
Po utkání na Spartě: „Prohráli jsme jednoznačným rozdílem další zápas v řadě. Soupeř byl ve všem jednoznačně lepší a od začátku jsme na něj neměli. Nastal čas, abychom skončili se zkoušením hráčů. Myslím si, že sami ti kluci pochopili, že momentálně na tu soutěž ještě nemají a je zatím nad jejich síly. Vrátíme se k začátku sezony, sestavu ustálíme a budeme dál pracovat, hlavně pak na obranném systému. Věřím tomu, že poctivou prací i tím ustáleným složením týmu se dostaneme k výkonům a ke hře, která nám přinese úspěch.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality