Volná středa se nekoná, táborský tým si předehrává těžké střetnutí u Jizery

15.11.2023 03:49, autor: Pavel Šácha

Jen dva a půl týdne po prvním vzájemném střetnutí u Jordánu se znovu zkříží cesty hokejistů Tábora a Benátek nad Jizerou. Tentokrát na sebe narazí v tradičně mrazivém prostředí benáteckého zimního stadionu, a to ve středu 15. listopadu od 18 hodin. Původně byl pro tento duel vyhrazen mezivánoční termín 27. prosince, činovníci obou mužstev se však dohodli na jeho listopadové předehrávce.

Volná středa se nekoná, táborský tým si předehrává těžké střetnutí u Jizery


Jak už jsme avizovali před prvním zápasem obou celků, soupiska protivníka od Jizery vykazuje výraznou kvalitu, se kterou ovšem zdaleka nekorespondují jeho aktuální výsledky ani postavení
v tabulce. Devátý tým západní skupiny na konci října sestoupil z vítězné čtyřzápasové vlny a nyní už pět kol čeká na vítězství.
 První dílek do této smutné série Benátek vložil právě souboj na ledě táborských kohoutů, který sice skvěle rozehrály a hned čtyřikrát v něm vedly, nakonec se ale musely smířit s prohrou 4:5
po prodloužení. Navlas stejný výsledek s chudou jednobodovou výslužkou uhráli svěřenci trenéra Nováka v Kralupech nad Vltavou a poté následovaly ryzí domácí porážky s Chomutovem (2:4) a Ústeckým Slovanem (3:6). Ani v zatím posledním střetnutí benátečtí hokejisté na výhru nedosáhli, tentokrát si ale získaného bodu za prohru 1:2 po prodloužení náležitě cenili. Aby také ne, vybojovali ji totiž na ledě ofenzivně skvěle naladěné favorizované party Baníku Příbram.

Z táborské šatny

Právě v tomto povzbudivém naladění se Středočeši připravovali na středeční předehrávku
s táborským celkem, jenž naopak vyháněl ze své šatny zklamání z první tříbodové porážky od Letňan (2:5).
 Říjnový první vzájemný duel s Benátkami vyslal do řad kohoutů významné varování, byť ho nakonec díky enormnímu úsilí a navzdor nepříznivému vývoji dotáhli k dvoubodovému zisku. Rozhodně jim však ukázal značný potenciál soupeřovy sestavy i známá fakta hovořící
o mimořádných kvalitách osobností benáteckého souboru v čele s brankářem Jaroslavem Brázdilem a hlavními útočnými esy Davidem Šafránkem (2 ze svých 12 sezonních gólů vstřelil právě v Táboře)
a Václavem Jankovským (nejproduktivnější hráč týmu s bilancí 6+9).

Na tradičně mimořádně prochladlý stadion soupeře si Táborští povezou touhu po splacení letňanského manka promíchanou se zdravým respektem před svými hostiteli. Do autobusu bohužel neusedne hned několik hráčů, které vyřadily ze hry zdravotní potíže. V defenzívě bude vedle rekonvalescenta Miloslava Jáchyma nově chybět Tomáš Hajič, pozitivní zprávou je naopak návrat Karla Plášila. V útočných řadách zejí dvě mezery způsobené absencemi Václava Krliše a Lukáše Práška.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality