Jakub Suchánek pobesedoval s obyvateli bechyňského Domova pro seniory

11.10.2023 19:21, autor: Pavel Šácha

Družba hokejového klubu HC Tábor s bechyňským Domovem pro seniory se v uplynulých dnech dočkala dalšího milého pokračování. Na besedu s obyvateli domova se do lázeňského města nad Lužnicí vypravil obránce táborských kohoutů Jakub Suchánek. Oplatil tak bechyňským seniorům jejich březnovou návštěvu zápasu s Baníkem Příbram, která se u nich tehdy setkala s velmi příznivými ohlasy.

Jakub Suchánek pobesedoval s obyvateli bechyňského Domova pro seniory


Setkání, při kterém nejzkušenější člen A-týmu HC Tábor odpovídal na dotazy svých hostitelů, se protáhlo na více než hodinu a neformálně pokračovalo i poté, co plánovanou besedu ukončil pomyslný zvonec.

 Jakub Suchánek odkryl přítomným seniorům i ta nejtajnější zákoutí života hokejisty a povyprávěl jim o své cestě
od prvních dětských krůčků až mezi tuzemskou extraligovou elitu. Návštěvníci besedy si mohli prohlédnout zápasový dres kohoutů a vzít do ruky hokejku, s jakou v současnosti hokejisté hrají. Zejména u mužů, kteří dřív sami hokej hráli, vyvolala její hmotnost a provedení překvapivé reakce. Na konci besedy Jakub Suchánek samozřejmě pozval obyvatele bechyňského domova na některé z nadcházejících utkání táborského mužstva.
 „Musím říct, že to bylo velice příjemné dopoledne. Bylo fajn si s těmi lidmi povídat nejen o hokeji, ale také o různých dalších tématech. Z tohoto důvodu mám podobné akce rád. Doufám, že stejně pozitivní pocity si ze setkání odnesli
i sami senioři,“ nechal se slyšet Jakub Suchánek.

 

 

 

 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality