Táborští hráči splnili cíl hronovské mise, nepříjemný duel přetavili v jasnou výhru

08.10.2023 00:59, autor: Pavel Šácha

Táborské mužstvo má za sebou jednu z nejnepříjemnějších výprav v rámci druhé hokejové ligy. A zdárně. Z dalekého Hronova si odvezli přesvědčivé a naprosto zasloužené vítězství 7:2, kdy až na krátké polevení v koncentraci měli zápasové otěže pevně ve svých rukách. Tři získané body bohužel pro kohouty doprovodila také zranění dvou hráčů, která vztyčila nad jejich účastí v nadcházejících zápasech otazníky.

Wikov Hronov - HC Tábor

2:7 (0:3, 2:2, 0:2)

Sobota, 7.10.2023 17:00 - Muži

Branky a nahrávky: 36. Exner, 39. Murtazin (Voňka) - 2. Matušík (Jáchym, Zeman), 9. Zadražil (Krliš, Plášil), 20. Suchánek (Seidl, Dančišin), 24. Matušík (Dančišin, Milfait), 27. Krliš (Zadražil, Hajič), 55. Seidl (Šulek, Jáchym), 58. Dančišin (Jáchym)

Rozhodčí: Šmika - Kettner, Brož.   Vyloučení: 8:8   Využití: 0:2   Góly v oslabení: 0:2   Průběžné skóre: 0:5, 2:5, 2:7   Střely: 18:42   Diváci: 233

WIKOV HRONOV: Malychin (Meišner) - Voňka, Amirov, Rubáček, Kopecký, Vermeulen, Exner - Babrušev, Kocián, Vaňkovský, Popitich, Przybyla, Voděracký, Lederer, Štrombach, Murtazin.

HC TÁBOR: Dvořák (Gába) - Plášil, Hubata, Jáchym, Hajič, Suchánek, Černý - Severa, Zadražil, Krliš - Milfait, Matušík, Zeman - Seidl, Dančišin, Šulek - Prášek, Zíb, Bárta - Zayml.

Po téměř čtyřech hodinách cesty na utkání zahájili táborští hokejisté zápas v Hronově přesně tak, jak si předsevzali. Už ve 2. minutě odklonil Jáchymovu střelu od modré mimo dosah brankáře Malychina Matušík a favorizovaní Jihočeši položili základy pozdějšímu úspěchu - 0:1. Tmel do nich přidali v úvodu 9. minuty ve své druhé početní výhodě – Krliš vyslal prudký pas před branku na najíždějícího Zadražila, a ten nastavil svou hůl přesně tak, jak bylo potřeba – 0:2. Kohouti na ledě i nadále výrazně vládli a domácí proti jejich hře nenacházeli žádnou účinnou protizbraň. Výjimkou byly v tomto směru dva nebezpečné výpady v další přesilovce táborského celku, ale Przybylu vychytal Dvořák a Lederer před odkrytou brankou nezkrotil puk. V poslední minutě stihli hosté pojistit svou nadvládu třetím gólem, a to díky nekompromisní ráně Suchánka od modré čáry – 0:3. Zatímco za tento okamžik zatleskala zkušenému obránci jen skupinka táborských fandů, o pár minut dříve si vysloužil uznání od všech návštěvníků i aktérů zápasu, to když odvolal odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu.

Po necelých třech minutách hry ve druhé třetině putoval za katr hronovský Rubáček a hosté z Tábora jeho prohřešek potrestali čtvrtým gólem. Byl to vpravdě historický okamžik. Skórující Jakub Matušík zaznamenal z přihrávky Dančišina svůj sedmistý bod na druholigové scéně, čímž se zařadil na průběžnou druhou příčku historických tabulek třetí nejvyšší soutěže za Kamila Bříšku (aktuálně 703) – 0:4. Zároveň tím inicioval změnu v hronovském brankovišti, kde ukrajinského gólmana Malichyna vystřídal mladíček Meišenr. Tím bohužel přívětivé hokejové okamžiky
na hronovském zimním stadionu na dlouho skončily. V polovině 26. minuty zhasla nad ledem některá světla a zápas byl na více než dvacet minut přerušen. Když osvětlení znovu procitlo, byla plynulost hry ta tam. Hosté přitom ještě stihli navýšit skóre o pátou branku, kdy se po šikovném prohození Zadražila ocitl sám před Meišnerem Krliš a neomylnou střelou mezi betony domácího gólmana obstaral další úpravu skóre – 0:5. Zbytek druhé části se roztavil v řadu soubojů, nepřesností a přerušení. Takovýto obraz hry nakypřil úrodnou půdu pro dva radostné okamžiky hráčů Wikovu. Na konci 35. minuty vymazal nulu na kontě brankáře Dvořáka Exner, jenž zachytil špatnou zadovku Milfaita a pohotovou střelou překonal hostujícího gólmana – 1:5. O necelé tři minuty později vystřelil přes obránce Murtazin a od hole bránícího hráče změnil puk svůj původní směr tak fatálně, že na něj Dvořák nedosáhl – 2:5.

Zatímco ve středu na Kobře předznamenala podobná korekce výsledku nápor soupeře, Východočechům táborský tým podobnou kratochvíli nedopřál. Jedinou opravdu výraznou šanci na vstřelení třetí domácí branky měl v úvodu 50. minuty Przybyla, ale stejně jako táborský Zeman o pár sekund dříve zamířil z krajně nebezpečné palebné pozice mimo. V 53. minutě se po spolupráci s Milfaitem dostal do šance Zayml, ale na Meišnera nevyzrál. Poslední dvě významné události střetnutí si vzali pod svou režii Táborští a v obou případech se tak stalo při jejich oslabení. V čase 54:21 dovedli svou spolupráci k šestému gólu Šulek se zakončujícím Seidlem, na začátku 58. minuty se pak po výpadu Jáchyma ocitl před Meišnerem Dančišin a chladnokrevně poslal puk pod horní tyč hronovské klece – 2:7. Gólový účet střetnutí tím byl definitivně zapečetěn.

TOMÁŠ MATUŠÍK, trenér A-týmu HC Tábor:

„Po daleké cestě do Hronova jsme vyhráli 7:2, takže jsme samozřejmě spokojení. Až do stavu 5:0 v náš prospěch jsme měli utkání jasně ve své moci. Pak v hale vypadla světla, skoro půl hodiny se nehrálo a zbytek třetiny už nebyl takový. Hra byla hodně rozkouskovaná, soupeř hrál navíc hodně tvrdě a někdy až zákeřně, což rozhodčí nepískal. Ten hokej už byl pak jiný a ztratil kontinuitu. V poslední třetině už to bylo lepší, dali jsme dva góly, a soupeře – i když tam měl přesilovky – jsme k ničemu nepustili. Dokud byla hra plynulá, tak jsme jasně kralovali. Jsme rádi, že máme zápas úspěšně za sebou, vyhráli jsme za tři body a můžeme se připravovat na další. Stínem zápasu byly bohužel hodně nevybíravé zákroky na Suchánka, Krliše a Jáchyma. Snad budou nakonec všichni v pořádku.“

• Táborská reprezentační stopa

St 31.01. |

V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

• Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

Po 15.01. |

Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme!

• Tadeáš Dvořák v barvách Písku

St 03.01. |

Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

• Chomutov v derby u Labe zvítězil

Pá 29.12. |

V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas.

• Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

St 27.12. |

Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.