JUNIOŘI: Mladí kohouti ověnčili první sezonní duel výhrou na ledě DDM

25.09.2023 21:03, autor: Pavel Šácha

V loňském roce se vraceli z prvního střetnutí regionální ligy zklamaní, letos vstup do mistrovských bojů zvládli. Táborští junioři zahájili nový ročník své soutěže vítězstvím na ledě českobudějovického DDM. Soupeř oproti předchozím sezonám doplnil a zkvalitnil kádr, o to cennější je pro kohouty úvodní bodový příspěvek.

JUNIOŘI: Mladí kohouti ověnčili první sezonní duel výhrou na ledě DDM

DDM České Budějovice - HC Tábor

3:7 (0:1, 1:2, 2:4)

Neděle, 24.9.2023 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 29. Volavka (Kretschmer, Čížek), 44. Falta, 50. Kretschmer (Čížek, Tauer) - 20. Kupka (Suchan), 24. Ondřej (Rottenberg, Prokop), 28. Ondřej (Němeček), 43. Mohyla (Bouška), 50. Anděl (Říha), 56. Rottenberg (Lang, Prokop), 58. Anděl (Rottenberg).

Rozhodčí: Hamr – Kopřiva, Klimeš.   Vyloučení: 7:7   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 1:1  

DDM ČESKÉ BUDĚJOVICE: Lukeš (Hlaváč) — Srnec, Ješ, Zikmund, Krčma, Tauer, Larisch, Taraba — Kubiena, Čížek, Marhoun, Kretschmer, Lakomý, Volavka, Nosek, Soukup, Dohnal, Falta, Pfauser, Čevora.

HC TÁBOR: Šrámek (Ostrý) – Ondřej, Bejšák, Mrázek, Šťastný, Anděl, Bouška – Vrba, Suchan, Kupka – Špánek, Říha, Němeček – Křepelka, Mohyla, Sochůrek – Rottenberg, Prokop, Lang.


ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor:
„Soupeř oproti předchozí sezoně posílil,
a proto to pro nás nebylo snadné utkání. My jsme do něj velice dobře vstoupili, dařila se nám kombinační hra a vytvářeli jsme si šance, ale koncovka nás trápila. Od druhé třetiny jsme se začali odklánět od své hry, hodně jsme přidržovali puky, což mělo pochopitelně mělo na náš výkon negativní vliv. Stejně jsme zahájili i poslední třetinu, ale po snížení soupeře na 3:4 jsme zase přidali a dovedli nakonec utkání k poměrně bezproblémové výhře. Můžeme být velice spokojeni s první třetinou, byť jsme v ní neproměňovali šance. Ve druhé a třetí části bylo spoustu chyb v systémové hře a mám hodně na čem pracovat. Na druhé straně to byl první zápas, my ho zvládli a získali tři body, takže převažují pozitiva.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality