DELIKATESNÍ SOBOTA: Dorostenci hostí kladenské Rytíře, 9. třída vyzve Spartu

22.09.2023 00:58, autor: Pavel Šácha

Sobotní odpoledne na zimním stadionu naservíruje táborským fanouškům vskutku lahůdkové hokejové menu s chutí extraligy. V boji o potřebné mistrovské body se jim představí oba kluboví reprezentanti mezi tuzemskou elitou.

DELIKATESNÍ SOBOTA: Dorostenci hostí kladenské Rytíře, 9. třída vyzve Spartu


Už půl hodiny po poledni rozehrají dorostenci důležitý souboj s kladenskými Rytíři. Po porážce v Mladé Boleslavi si zapsali do extraligového kalendáře jednoznačný úkol: vítězství. Středočeši si zatím v pěti utkáních sáhli na jediný bod při skóre 9:34 a uzavírají pořadí celé skupiny. V případě stoprocentního bodového zisku by se jim aktuálně osmý tým Tábor vzdálil na rozdíl šesti bodů a zároveň by si udržel kontakt s výše postavenými tabulkovými sousedy.

Po skončení dorostenecké bitvy obsadí ledovou plochu táborského zimáku „deváťáci“ HC Tábor a Sparty Praha. Také do tohoto střetnutí, které začne v 15.30 hodin, půjde domácí celek v roli výše postaveného mužstva. Na průběžné 4. příčce mají stejně jako kvarteto jejich soupeřů na kontě šest bodů, zatímco mladíci s velkým „S“ na dresu prozatím slavili jen jednou, a tudíž na kohouty ztrácejí tři body.

Dodejme, že v neděli rozehrají svou soutěž také junioři HC Tábor. První duel regionální ligy je zavede do hájemství DDM České Budějovice.                        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality