DOROST: Bázlivý úvod odvál kohoutům ve městě automobilů naději na přilepšení

21.09.2023 21:34, autor: Pavel Šácha

Ze čtvrtečního střetnutí pátého kola dorostenecké extraligy se táborští dorostenci vrátili s nepořízenou. Na mladoboleslavském ledě jim vzala pevný led pod nohama nepovedená první třetina, ve které nabrali tříbranková manko. V dalších dvou dějstvích sice volný pád zbrzdili a hráli s domácími mladíky rovnocennou partii, ale výsledkový obrat zůstal v nedohlednu. V současné době už myšlenky mladých kohoutů míří k sobotní domácí bitvě s Kladnem, jejíž úvodní vhazování padne ve 12.30 hodin.

DOROST: Bázlivý úvod odvál kohoutům ve městě automobilů naději na přilepšení

BK Mladá Boleslav - HC Tábor

6:3 (3:0, 2:2, 1:1)

Čtvrtek, 21.9.2023 18:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 4. Hanyš (Hora, D. Kovář), 7. Doležel (Churáček, Ždanov), 12. Kurka (Hanyš, V. Beran), 22. Hora (V. Beran), 28. Churáček (K. Hájek, Hora), 55. V. Beran - 30. Hlavín (Bartuška), 31. Hlavín (Bartuška), 56. Slívko (Suchan, Pufr).

Rozhodčí: Borecký – Maštalíř, Kettner.   Vyloučení: 5:1   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 1:0  

BK MLADÁ BOLESLAV: F. Kovář (Sklenička) – Macháček, Šilhavý, Hora, D. Kovář, Čermák, Doležel – Kurka, Beran, Hanyš – Vasiak, Matějka, Kristek– Hrouda, Churáček, Hájek – Maxin, Ždanov.

HC TÁBOR: Brož (Moustafa) – Pufr, Mašek, Špaček, Céza, Ryšavý, Šťastný – Klečacký, Suchan, Hlavín – Slívko, Kostka, Strachota – Bartuška, Rizák, Bušta – Pícha, Mohyla.


MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor:
„Do zápasu jsme vstoupili nepochopitelně bojácně
a soupeř byl lepší i agresivnější. Po první třetině jsem musel v šatně trochu zvýšit hlas a musím říct, že to zabralo. Přeházeli jsme složení jednotlivých řad a ve zbytku zápasu jsme hráli s Mladou Boleslaví důstojnou partii. Na konci druhé třetiny jsme sahali po lepším výsledku a měli jsme tam několik dobrých šancí. Doufám, že na to dokážeme navázat v sobotním zápase s Kladnem,
ve kterém chceme jednoznačně bodovat.“            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality