Zvučná posila realizačního týmu: práce s brankáři A-týmu se ujal Václav Pipek

16.09.2023 12:01, autor: Pavel Šácha

Táborský druholigový A-tým hlásí zajímavé posílení realizačního týmu. O jeho brankáře se od začátku tohoto týdne nově stará Václav Pipek.

Zvučná posila realizačního týmu: práce s brankáři A-týmu se ujal Václav Pipek

Foto: hokej.cz/Ronald Hansel

Pětatřicetiletý kouč rozhodně nepřichází do neznámého prostředí. Právě v barvách kohoutů nahlédl do seniorského hokeje a strávil u Jordánu čtyři sezony. V dalších letech hájil brankoviště Písku a Milevska.

Tentokrát se Václav Pipek vrací do Tábora ve zcela jiné roli a s vysokým kreditem ze své předchozí trenérské praxe. Od úzké a úspěšné spolupráce s někdejší hvězdou KHL a současným brankářem Sparty Praha Jakubem Kovářem se mimo jiné odrazil k angažmá v extraligové Kometě Brno, aby se následně stal trenérem brankářů u českého národního týmu do 18 let.

Jak už jsme avizovali, Václav Pipek bude má ve své gesci brankáře druholigového A-mužstva. S mladými gólmany táborské hokejové líhně bude nadále pracovat Hynek Kůdela.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality